Siyasi ve ekonomik istikrar ‘at başı’ gider | GAZETE VATAN

Siyasi ve ekonomik istikrar ‘at başı’ gider

TÜSİAD heyeti dün Başbakan Yıldırım ile 2.5 saat süren bir görüşme yaptı. TÜSİAD Başkanı Bilecik, “Siyasal istikrar ve güven ortamıyla, ekonomik istikrar ‘at başı’ gider” dedi.

12.06.2018 Salı 02:30
Güncellenme: 12.06.2018 00:13
Başbakan Binali Yıldırım, dün Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik başkanlığındaki heyeti Dolmabahçe’de kabul etti. Yaklaşık 2.5 saat süren görüşme, TÜSİAD’ın seçimler öncesinde siyasi partilerle görüş alışverişi çerçevesinde gerçekleşti. Görüşmede Başbakan Yıldırım, AK Parti’nin başta ekonomi politikaları olmak üzere programları konusunda bilgi vererek TÜSİAD üyeleri ile birçok konuda görüş alışverişinde bulundu.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Devletimizin, kamu kurumlarımızın, siyasi partilerimizin liderleriyle istişare, TÜSİAD’da neredeyse yarım asra yaklaşan ve çok kıymetli bulduğumuz bir gelenek. Bugün (dün) de Başbakan sayın Binali Yıldırım ile biraraya gelmekten büyük memnuniyet duyduk. Toplumsal ve siyasal olayların, ekonomiyi doğrudan veya dolaylı yoldan etkilediğini hepimiz biliyoruz. Her zaman söylüyoruz. Siyasal istikrar ve güven ortamıyla, ekonomik istikrar ‘at başı’ gider. İyi siyaset, güçlü ekonomi; güçlü ekonomi de güçlü ülke demektir” diye konuştu.
 
İstişare şart
 
Ülkemizin son derece zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Bilecik, şöyle devam etti: “Bu durumdan en hızlı ve en çok etkilenen alan, şüphesiz ülkemizin ekonomisidir. Bu ortamda, hep birlikte mevcut durumu daha iyi anlamak ve bu gidişata yön verebilmek için her zamankinden daha fazla istişareye ihtiyacımız var. Ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte siyasi liderlerimizin ve toplumumuzun kanaat önderlerinin diyalog kanallarını açık, hoşgörü dilini hakim kılmasını çok önemli görüyoruz. 
Son yıllarda maalesef kutuplaşmayla anılan bir toplum olduk. Nesiller boyunca beslendiğimiz köklü hoşgörü mirasımızla bu algıyı kıracağımıza, sorunlarını diyalog ve istişare içerisinde çözen ve ayrışmayan bir toplumsal iklime sahip olacağımıza inanıyorum. Hepimizin ortak ideali şüphesiz; geleceğe güvenle bakan, hedeflerine doğru emin adımlarla istikrarlı bir şekilde ilerleyen ve büyüyen bir Türkiye’dir.”

HABER ÖNERİLERİ

Limanda 4 tanesi 20 lira olan palamut, tezgahta tanesi 7,5 lira

Türkiye, ABD tahvillerini elinden çıkarıyor

Son dakika! Bakan Berat Albayrak: IMF planımız yok

Çinli turist sayısı yüzde 91 arttı

Rus yetkiliden dolara alternatif yeni para birimi açıklaması

İşte dolar ve euroda son durum

0.98 faizle yeni fırsat

İngiltere`de TL kalmadı

Bayramdan sonra konutta yeni kampanya başlıyor

Bakan Varank: Gerekli tedbirleri alıyoruz