Seks dopingleri

15.06.2014 Pazar 00:00
Güncellenme: 14.06.2014 19:01
Prof. Dr. Halim Hattat / halimhattat@hattatklinik.com
Seksüel performansını en yüksek seviyeye taşımak isteyen erkeklerin faydalanabileceği bazı "seks dopingleri" var. İşte özeti:

Sertleşme ilaçları ile kaygısız seks

Ereksiyon sağlayamama ve ereksiyonu devam ettirememe durumunda ilk başvurulan ilaçlar sertleşme hapları. Bu haplar tipine ve dozuna göre kimi zaman 24 saat kimi zaman da neredeyse üç günlük bir performans artışı sağlıyor. Sertleşmeyi güçleştiren organik sorunu olan erkeklerde veya psikolojik yönden kaygılı kişilerde başarılı sonuçlar alınıyor. Cinsel isteksizlik veya testosteron eksikliği durumunda ise haplar çok işe yaramıyor.

Kalp için nitrat kullananlar ve prostat büyümesi için alfa-bloker alanlar sertleşme ilaçlarından kesinlikle uzak durmalı!

Yüksek libido için testosteron takviyesi

Cinsel isteksizlik ve ereksiyon kaybının en önemli nedenlerinden biri testosteron eksikliğidir. 30'lu yaşlardan itibaren yılda yüzde 1 oranında düşen bu hormon 50'li yaşlarda libido kaybı, moralsizlik gibi şikayetler yaratıyor ve erkeklik hormonlarının kontrol edilmesi gerekiyor. Eksiklik durumunda verilen testosteron takviyeleri hem cinsel isteği ateşliyor, hem de sertleşme kalitesinde ve boşalma süresinde artış yaratıyor.

Boşalmayı geciktiren öneriler

Erken boşalmanın tedavisinde antidepresan özelliği bulunan ilaçlar oldukça sık kullanılıyor. Bir süre düzenli kullanım sonrasında ilaçlar belli bir kan düzeyine ulaşıyor ve boşalmayı geciktirmeye başlıyor. Boşalma süresinde 2 ile 8 kat bir uzama yaşanabiliyor. İlişki öncesinde tek seferlik kullanılan antidepresan ilaçlar da var. Bu haplarla boşalma süresinde yaklaşık 2.5-3 kat bir uzama oluşuyor. Aneztezik maddeler içeren kremler-jeller-spreyler ise erken boşalmada uygulanan en eski tedavi metodu. Bu ilaçların penise cinsel birleşmeden 10-30 dakika önce uygulanması gerekiyor.

Penis ütüsüyle içten doping

Penis damarları erkek vücudunun en küçük damarlarıdır. Bu nedenle yüksek kan şekeri, kolesterol fazlalığı, tansiyon ile sigara, aşırı alkol, sağlıksız beslenme, kilo fazlalığı gibi problemler ilk etkilerini penis damarlarında gösteriyor. Sertleşememe veya sertliği hemen kaybetme başlıyor. Penis ütüsü ile damarsal yetmezlik, sinir ileti kusurları geri dönüştürülebiliyor. Yeni damar, sinir ve cilt dokusu gelişimini destekleniyor. Prostat enfeksiyonları, kronik cinsel ağrı ve cilt yaşlanması tedavi edilebiliyor. Bu yöntem damarsal risk faktörleri olan tüm erkeklere öneriliyor.

Fit penis isteyenlere özel tedavi

Cinsel bölgeyi bir ağ tabakası gibi çevreleyen kas yapısı erkek cinselliğinde çok önemli işlevlere sahip. Bu kaslar aşırı az veya çok çalıştığında idrar kaçırma, prostat enfeksiyonları, cinsellikten zevk alamama görülüyor. Bu kaslar doğru çalışmadığında erken veya geç boşalma da oluşabiliyor. Günümüzde 15-45 dakika süren pelvik biofeedback çalışmaları ile bu kaslar ile boşalma ve sertleşmede görev alan kavernöz kası yönetmeyi öğrenebiliyorsunuz.

Cinsel bölgeye aylık bakım

Cinsel bölgedeki lenf akışını teşvik eden tedaviler ile cinsel bölgedeki hücresel atıklar, toksinler, ödem ve patojenler penisten uzaklaştırılıyor. Böylece peniste sertleşme için gereken kan dolaşımı artıyor. Ozon gazı tedavisi anti-aging'te ve cinsel bölge gençleşmesinde kullanılabiliyor. Özellikle diyabet, damar sorunları gibi nedenlerle sorun yaşayanlara destek oluşturuyor. Cinsel bölgede oluşan yağ birikimi stimulasyon teknikleri ile de azaltılıyor.

Kalıcı çözümler

Erkeklerde orta yaşlardan itibaren özellikle penis eğrilikleri büyük sıkıntı yaratıyor. Penis eğriliği hem sertleşmeyi zorlaştırıyor, hem de sertleşmede ağrı yaratabiliyor. İlaç tedavileri ile yeterli sonuç alınamayan durumlarda eğrilik ameliyatları ile hem şekil hem de fonksiyon anlamında düzgün bir penise kavuşmak mümkün. Aynı şekilde penis büyütme ameliyatları da başarılı sonuçlar veriyor.

ÖNEMLİ BİR NOT:

Performans için can simidinden kurtulmalısınız

Fazla kilolar ve özellikle bel çevresinde can simidi şeklinde biriken yağlar hem erkeklik hormonu testosteronu düşürüyor hem de sertleşmeyi güçleştiriyor. Kilo fazlalığı ve özellikle aşırı göbeklenme şikayeti olan erkeklerde "gömülü penis" durumu da yaşanabiliyor. Fazla kilolardan kurtulmak için bir neden daha! Benden söylemesi: Seks performansınıza doping yapmak istiyorsanız bu yaz diyete ve spora dikkat etmelisiniz!

HABER ÖNERİLERİ

Penis boyunu uzatmanın yolları

2 bin adım kilo aldırmaz 6 bin adım uzun yaşatır 10 bin adım zayıflatır

Genç erkekleri bekleyen tehlike: Testis kanseri

Gıda takviyesi nasıl ve ne zaman alınmalı?

Penisi büyüten tedaviler hangisi daha sağlıklı?

3 günlük detoksla yağlarınızdan kurtulun!

Sertleşmeyi güçlendiren tedaviler

Bir hapla 24 saat iktidar dopingi

Maden suyu ile marine edilmiş et

Vücudumuz hangi saatte ne yapıyor?