Seçim anketleri cep telefonu üzerinden gerçekleştirilecek

AK Parti’de seçim çalışmalarında teknolojik yenilikler etkin bir şekilde kullanılacak. Yarın gerçekleşecek il yönetim kurulu toplantılarına genel başkan yardımcıları telekonferans ile katılacak. AK Parti seçimlerle ilgili anketleri de bu sene ilk defa cep telefonları üzerinden gerçekleştiriyor.

04.11.2018 Pazar 07:53
Güncellenme: 04.11.2018 08:02
AK Parti geçtiğimiz seçimlere farklı olarak Mart yerel seçimlerinde teknolojiyi daha aktif kullanacak. AK Parti’nin MYK toplantısında alınan karara göre 5 Kasım Pazartesi İl Yönetim Kurulu, ve 6 Kasım Salı İçe Yönetim Kurulu toplantılarına genel başkan yardımcıları telekonferans yöntemi ile katılacak. Daha önce de Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal illerdeki tanıtım medya başkanları ile telekonferans yöntemi ile toplantı gerçekleştirmişti. Bu yöntemle yerel seçim çalışmalarının başlaması öncesinde genel merkez yöneticileri ile teşkilatlar arasında bağın güçlendirilmesi hedefleniyor.
 
2 MİLYONA ANLIK BİLGİ AKIŞI
 
Teşkilat yöneticileri ile genel merkez arasında anlık iletişim sağlamak ve seçim çalışmaları sürecince söylem birlikteliğinin oluşturulması için de Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından bir hazırlık yapılıyor. Bir GSM şirketinin uygulaması üzerinden oluşturulacak platform ile yaklaşık 2 milyon teşkilat üyesine bilgi akışı sağlanacak. Uygulamada data verilerinin tutulmayacak olmasıyla da parti içindeki bilgilerin dışarıya sızdırılmasının önüne geçilecek.Yerel yönetim Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma da ise mobil arşivleme sistemi hayata geçiriliyor. AK Parti’nin girdiği tüm seçimlerdeki aday adayları, adaylar aldıkları oy mülakat değerlendirmelerine bu sistem üzerinden ulaşılabiliyor. Sisteme sadece partinin yetkilendirdiği isimler erişim sağlayabiliyor.
 
ANKETLER CEPTEN
 
AK Parti seçimlerle ilgili anketleri de bu sene ilk defa cep telefonları üzerinden gerçekleştiriyor. Seçim çalışmalarının hızlanması ile birlikte AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve belediye başkan adaylarının sanal mitingler gerçekleştirebilmesiyle ilgili de çalışmalar yürütülüyor.
 
(YENİ ŞAFAK)

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anlaşma için gerekli adımlar atılacak

Emine Erdoğan, Cezayirde bilgisayar sınıfının açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İyi bir sınav vermediler!

Başbakan'ın kalesini fethettim, artık Kasımpaşalılar beni destekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan resti çekti: Yalnız bırakmayacağız!

BDP ve DTK'ya sert eleştiri!

Ben yanmasam, sen yanmasan, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?..

AKP'li başkana yumruklu saldırı

Başbakan'ın 7 kişilik A takımı

‘Hükümet mayınlı arazilerde dolaşıyor!’