Sagopa Kajmer'den bomba itiraf!

Rap müziğin ünlü ismi Sagopa Kajmer'den bomba bir itiraf geldi. Kajmer, 'Parçamda hata var; ancak kimse bilmiyor' dedi.

13.09.2017 Çarşamba 15:55
Güncellenme: 13.09.2017 15:57
Radyo Viva’nın ünlü programcısı Adem Metan, programında binlerce hayran kitlesine hitap eden Rap müziğin ünlü ismi Sagopa Kajmer’i ağırladı.
 
Sagopa Kajmer, sorulara açık yüreklilikle cevap verirken, kendisi ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.
 
 
İşte Sagopa Kajmer'in Adem Metan'a verdiği röportajdan bazı bölümler;
 
HİÇ DAVET EDİLMEDİM
 
Sagopa Kajmer, bizi nedense görmezden geliyorlar hiç resepsiyondan davet almadım neden davet edilmiyorum diye de sorgulamadım demek ki bizi beğenmiyorlar. Baktığımda ise hep aynı isimler aynı karedeler. 2004 sonrası bu ülkede bir çok olumlu şey görüyorum ülkemiz adına güzel şeyler oluyor bunları takip etmek güzel ifadesini kullandı.
 
 “CEM YILMAZ TÜRKİYE’NİN EN İYİ KOMEDYENİDİR”
 
Komedyen Cem Yılmaz’ın isteği üzerine GORA filmine müzik yaptığını da belirten Kajmer, aralarında paranın konuşulmadığını belirtti. En çok Cem Yılmaz’a güldüğünü de belirten Kajmer, “Eski komedyenleri de sayıyorum. Cem Yılmaz komedyen tarihinin birinci sırasına oturan tek isimdir. Kimse inkar etmemelidir” dedi. 
 
“SEZEN AKSU VE AJDA PEKKAN İLE DÜET YAPMAK İSTERİM”
 
Kajmer, Metan’ın, ‘Sezen Aksu veya Ajda Pekkan ile düet yapmak ister misiniz?’ diye sorması üzerine iki ünlü sanatçıya övgü yağdırdı.  Kajmer; “İkisi de yaşayan efsanedir. Reddedilmez. Ancak, benim tarzıma uyulması gerekiyor. Dijital altyapı gerekiyor” dedi.  Çocukluğunda İbrahim Tatlıses’i dinlediğini de anlatan  Kajmer, duygularını şöyle dile getirdi: “Müzik setim 20 yaşında oldu. İbrahim Tatlıses’i çok seviyorum. Çok dinledim. Yallah Şoför, Mavi Mavi albümünü çok seviyorum. Leylim Ley’i onun gibi kimse yorumlayamadı” Kajmer, konserine gittiği iki ünlü ismin ise Tarkan ve Rafet  El Roman olduğunu belirtti. Siyaset ve politikadan nefret ettiğini de belirten Kajmer, her zaman müzik ile ilgilendiğini söyledi.
 
“ESKİ ALBÜMLERİMİ DİNLEMEM”
 
Kendisiyle ilgili ilginç bilgiler veren Kajmer, eski albümlerini dinlemediğini itiraf etti. Çok şarkı bestelediğini hatırlatan Kajmer, son albümü Ahmak Islatan’ı bile eskittiğini belirterek,  yeni projeleri olduğunu anlattı. 300’ü aşkın şarkı yaptığını da kaydeden Kajmer, ancak konserlerde hatırlamak için eski şarkılarını dinlediğini belirtti. Kajmer, “Bilgisayar gibi. Eskilerini silip yenilerini eklemem gerekiyor” diye konuştu. 
 
”PARÇAMDA HATA VAR ANCAK KİMSE BİLMİYOR”
 
Bir itirafta da bulunan Kajmer, eserlerinin üzerinde fazla düşünmediğini söyledi. Kajmer, sözleri yazdıktan sonra kayda girdiğini ve hata olsa bile bir daha değiştirmediğini anlattı. Kajmer, “366. Gün” adlı şarkımda bir hata var. Ancak bunu yalnızca ben biliyorum” dedi. “Yeteneklerin uygun olan yerlerde paylaşmak istediğini de vurgulayan Kajmer, istenirse DJ’lik de yapabileceğini söyledi.
 
‘’15 TEMMUZ ÜZÜCÜ VE YIPRATICI’’
 
Kajmer, bir soru üzerine de 15 Temmuz darbe girişiminin üzücü ve yıpratıcı olduğunu söyledi. 
 
'ANNE VE BABAM DAHİL KİMSEYİ TAKMAM'
 
Saygı duymadığı bir çok insan olduğunu da kaydeden Kajmer, bunun kendi özelliği olduğunu söyledi. Kajmer, şöyle konuştu: “Ben hayatımda annem ve babam dahil kimseyi takmam. Hiç bir şeyi beğenmiyorum. Kendimi bile beğenmiyorum”
 
Samsun’da yaşadığı yıllarda et yemediğini de aktaran Kajmer, İstanbul’a geldiğinde bu alışkanlığını değiştirdiğini belirtti. 
 
“ANNEM ‘TARKAN GİBİ MÜZİK YAP’ DEDİ”
 
İlk başlarda annesinin kendisini eleştirdiğini ve müziğini beğenmediğini de itiraf eden Kajmer, “Bana ‘Tarkan gibi müzik yap, bu ne?’ dedi.  Hayranlarımın sayısı artında ve evimize gidenler olunca ciddiyetimin farkına vardılar. Ona bir iki parçamı dinlettim. Babam da ilk başta umursamadı. Ancak sözlerimi şimdi defterine not ederek irdeliyormuş” şeklinde konuştu.  Kajmer ayrıca Ahmet Kaya’nın müzik anlayışı ile şarkı sözlerinin kendi eserlerine benzediğini de kaydetti. 
 
“BENİ DOLANDIRMAK İSTEDİLER”
 
Bugünkü şöhrete çok zor şartlarda ulaştığını da anlatan Kajmer, bazı yapımcıların kendisini ‘bin dolar ver albüm yapayım’, diye dolandırmak istediklerini de anlattı. Zor dönemlerden geçtiğini de belirten Kajmer, “Çok aşağılandık. Şimdi albüm çıkıyor. Ancak önceden rapçi yoktu. Böyle bir stil yoktu. Büyük zorluklar çektik. Hala kendimizi kanıtlamış değiliz. Hala beni Rap müziği tanımayan var” diyerek serzenişte bulundu. Bu yıl turne yapmadığını da anlatan Kajmer, tadını kaçırdıkları belirtti.
 
 
“EN İYİ KADIN RAPÇİ EŞİM EN İYİ ERKEK RAPÇİ İSE BENİM”
 
Artık mütevazi davranmak istemediğini de belirten Kajmer, ülkemizde en iyi kadın rapçinin eşi Esen Özyavuz (Kolera), en iyi erkek rapçinin ise kendisi olduğunu savundu. Türkçe rapçilerin çok fazla küfür kullandığını ve birbirlerinin benzeri olduğunu da vurgulayan Kajmer, “Şarkılarında bana çok küfür sallıyorlar. Onları dinlemiyordum ancak artık hiç dinlemiyorum. Bir tek Kolera’yı dinliyorum. ” dedi. Çok iyi aşçı olduğunu da anlatan Kajmer, her yemeği yapabildiğini anlattı. Kajmer, ayrıca kuru fasulye ve pilavı çok sevdiğini belirtti. (Medyaradar)

HABER ÖNERİLERİ

Türkiye’ye Varese Film Festivali’nden ödül

Padişah 2.Selim'i de yanlış biliyormuşuz

Melis Kaya: "Babamı kaybettiğim gün..."

'OHA Diyorum'un afişi yayınlandı!

Bu film İstanbul'da çekildi

Fuat Güner'in konuğu Mark Eliyahu

Müjde! Olay film Berlin in Berlin'in devamı geliyor...

Atatürk'ün ataları Yörük müydü?

Moment Festivali 10 Haziran'da Berlin'de!