Rüyalarınızdaki seksin anlamı ne?

Rüyaların bilinç altınına yönelik ipuçları olduğunu biliyoruz. İşte kimseye anlatamadığımız, anlam veremediğimiz seksi rüyalarımızın sırrı...

05.11.2014 Çarşamba 11:19
Güncellenme: 05.11.2014 11:24

Doğum kontrol hapları erotik rüyalara sebep oluyor!

Kadınlar artık, daha fazla seks rüyası görüyorlar çünkü, doğum kontrol hapları kadınlara güç ve seksüel özgürlük veriyor. Günümüzde sosyal yapı değişmiş olup seksin evlilik nedeni ile gelen bir zorunluluk olmaktan çıkıp daha çok hayattan zevk alma biçimi olarak görülüyor.

Kadınların seks hakkında daha fazla rüya gördüklerini ya da sadece fantezilerini açıklamaktan çok fazla zevk aldıklarını bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey varsa o da kadınların da tıpkı erkekler gibi seks içerikli rüyalar gördükten sonra uyarıldıkları...

Rüyalar ve seks arasındaki ilişki

Eğer kendinizi seksi hissederek uyanmışsanız bütün gün kendinizi seksi hissetmeye devam edersiniz. Vücudunuzu dinleyin ve vücudunuzun verdiği tepkilere dikkat edin. Rüyalarınız, beyninizin çalıştığını, seks istediğinizi ya da daha çok seks istediğinizi gösterir.

Kadınlar neden rüyalarında mevcut ve eski partnerleri ile ünlü erkekleri görür?

Kadınlar partnerlerinin özelliklerine odaklanıyorlar. Erkekler ise yapılan eyleme daha çok önem veriyorlar. Kadınlar, rüyalarındaki erkeklere bir kişilik katmaya meyillidir. Erkekler ise vücudun belirli bölgeleri ile 'seks eylemine' daha çok önem verdikleri için rüyalarında sevdikleri kişilerin bir karakteri yansıtmasına gerek duymazlar.

Bazılarına göre rüyalardaki kişi ve objeler sembolik anlamlar içerir. Rüyasında başkanla seks yaptığını gören bir kadın, güç ve otorite isteyebilir. Erkeklere nazaran rüyalarda kadınlar, partnerleri ile daha yoğun duygusal bağ kurarlar. Kadınlar rüyalarında sıklıkla ünlü görmelerinin sebebini kendilerinin güçlü bir imaja sahip olma ya da kendilerini güvende hissetmelerine bağlar.

Kadınlar ve erkekler rüyalarında tatmin olabiliyor mu? Ya da partnerlerini tatmin edebiliyor mu?

Bu soruya hem erkekler, hem de kadınlar ortak cevap veriyor. Kadınlar ve erkekler rüyalarının minimum yüzde 5'inde orgazma ulaşıyor. Fakat önemli bir farklılık var. Erkekler, rüyalarında beraber oldukları kadınların orgazma ulaştıklarına hiç rastlamaz. Mesela; erkeklerin seks sırasında kendilerini düşünüyor olmaları buna klasik bir örnek!

Peki ya, rüyalarda kontrol kimde?

Erkekler, gördükleri rüyaların 10'da birinde kontrol sahibiyken, kadınlar ise gördükleri her 4 rüyadan birinde kontrolü ellerinde tutuyorlar.

Zorlayıcı gücün kadınlar için anlamı

Kadınların rüyalarında zorla seks yapma oranları, erkeklerinkine nazaran çok daha fazla. Belki kelepçelenmek kadınların gerçek hayatta harekete geçirmek istedikleri bir fantezi olabilir. Bu durum, kadınların sorumluluk ve suçluluk duygusundan sıyrılıp, çaresizlik içinde kendilerini zevke teslim etmeleri açısından, vazgeçilmez bir fantezidir.

Rüyalarımız; gerçek hayatlarımız hakkında ne söyler?

Gördüğünüz erotik bir rüya, onu takip etmeniz ve gerçekleştirmeniz anlamına gelmez, ama bu rüyaların gerçek hayattaki seks hayatınıza dair bir şeyler söylediğini de inkâr edemeyiz. Eğer rüyanızda yeni bir şeyler deniyor ya da alışkın olduğunuz bir şeyden kurtuluyorsanız belki de partneriniz ile bunu konuşma zamanınız gelmiştir. Sonuçta bahsettiğiniz şey, rüya olduğu için ondan tam olarak bir şey talep ediyor sayılmazsınız.

Peki bu hassas konuşma nasıl olacak?

Detayları dikkatlice belirtmeye gayret ederek, rüyanızı partnerinize anlatın ve sonra ona bu konuda ne düşündüğünü sorun. Belki de partneriniz rüyalarınızı gerçekleştirmenize seve seve yardımcı olacaktır!

Partnerinize seks rüyalarınızdan bahsetmek, çoğunlukla seks ile sonuçlanmakla beraber, bu rüyalar, konuşmaktan utandığınız fantezilerinizi gerçekleştirmeniz için eşsiz bir fırsat olacaktır.Sonuç olarak, rüyaları çok da ciddiye almamak gerekli, hayatının orgazmını bir bitkiyle yaşayan bir demek, bu durumu özetliyor!

HABER ÖNERİLERİ

Burçlara göre yatak sırları

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor?

Merkür para evinizde

2017'de Oğlak burcunu neler bekliyor

Hangi burç sekste daha iyi?

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

Yaşlılık cinsel isteği artırıyor

Burcunuzun hassas noktasını kontrol edin

Burcunuza göre öpüşme tarzınız