ROKETSAN ürünleri vitrine çıkıyor

Türkiye'nin roket ve füze sistemleri üreticisi ROKETSAN, yeni iş ve ihracat olanakları için Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na (DSEI) katılacak.

10.09.2017 Pazar 14:03
Güncellenme: 10.09.2017 14:06
AA

Küresel savunma ve güvenlik sektörünü bir araya getiren önde gelen  organizasyonlardan DSEI, 12-15 Eylül'de Londra'da yapılacak.

Savunma ve havacılık sanayisine yönelik en son ekipman ve sistemlerin  sergileneceği fuar, uluslararası ilişkiler geliştirmek ve yeni iş fırsatları  yaratmak için olanaklar sunuyor.

Kırkı aşkın ülkeden bin 600'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak  fuarı, yaklaşık 34 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara, bakanlar,  silahlı kuvvet mensupları, sektörün önde gelen oyuncuları ve sektörde faaliyet  gösteren şirketler katılım gösterecek.

Son dönemde geliştirilen özgün ürünlerle ihracat performansını  artırmayı amaçlayan Türk şirketleri de fuara katılacak.

"Roket ve füze sistemlerinde lider kuruluş olma" vizyonuyla hareket  eden ROKETSAN da bu amaca uygun olarak fuarda yer alacak. ROKETSAN, 2007'den bu  yana katıldığı fuarda bu yıl daha da gelişen ürün yelpazesiyle boy gösterecek.

ROKETSAN, müşterilerinin mevcut ve potansiyel ihtiyaçlarını  karşılayabilmek, pazar payını artırmak amacıyla ortaya koyduğu yeni teknoloji ve  ürünlerini dost ve müttefik ülkelere tanıtacak.

ROKETSAN’ın bu yıl standında lazer güdümlü Cirit füzesi, UMTAS Uzun  Menzilli Tanksavar Füzesi, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi,  OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füzesi, SOM-J JSF Uyumlu Stand Off Mühimmatı, Teber  Lazer Güdüm Kiti modelleri sergilenecek.

Stantta MAM-L ve MAM-C mini akıllı mühimmatları, Hisar Hava Savunma  Füzesi, Denizaltı Savunma Harbi Roketi, TRG-122 Füzesi, TRG-300 Kaplan Füzesi,  kaideye monteli Cirit modelleri de yer alacak.

Stantta ayrıca tapa modelleri, T-107/122 Çok Maksatlı ve Çok Namlulu  Roketatar (ÇNRA) Sistemi, T-122/300 Çok Maksatlı ve Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA)  modellerine yer verilecek.

Fuara, ASELSAN, BMC, HAVELSAN, Katmerciler, MKEK, Nurol Makina, Otokar  gibi Türk savunma sanayisinin önde gelen kuruluşları da katılacak.

İlk kez devler listesinde

ROKETSAN, son dönemde gösterdiği büyümenin bir sonucu olarak geçen yıl  ulaştığı rakamlarla dünyanın en prestijli savunma sanayisi listesi olarak kabul  edilen "Defense News Top 100"de yer aldı. Şirket, 364 milyon dolar ciroyla  listeye 98. sıradan giriş yaptı.

Şirket, son 12-13 yılda ciro olarak yaklaşık 8 kat büyüdü. Ciroda  ihracatın payı yıllara göre değişmekle birlikte son 3 yılın ortalaması yüzde  50'yi buldu. Şirket uzun vadede ihracatın en az yüzde 25-30 bandında olmasını  hedefliyor.

ROKETSAN, DSEI 2015’te iki önemli iş birliği anlaşmasına imza atmıştı.

Lockheed Martin ile yeni nesil havadan karaya seyir füzesi SOM–J’nin  F-35 uçaklarının iç silah istasyonuna entegrasyonu, Thales ile "lazer yaklaşma  algılayıcısı" teknolojisinin Hisar tipi füzelerinde kullanılması ve uluslararası  pazarlaması konularında mutabakata varılmıştı.

HABER ÖNERİLERİ

Çok kritik uyarı geldi!Bütün birikiminiz bir anda uçup gidebilir

13 milyon haneye büyük fırsat

Mehmet Şimşek'ten dolar açıklaması

365 gün 'indirim var' yalanı bitiyor

Ücretli izindeyken başka işte çalışanlar hem işinden atılır hem de tazminat öder...

YÖK, kodlama/yazılım eğitimi başlatıyor

Binlerce kişi onları arıyor! Bir titan daha firarda

Bakan Naci Ağbal: Bütçe mayıs ayında fazla verdi

19 milyon kişiye zam! Emekliler, yaşlılar, memurlar...

35 bin kişilik mega istihdam