POMEM sınav giriş belgeleri erişime açıldı

Bütün Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) giriş sınavına katılacak adayları ilgilendiriyor.Sınava girecek adayların ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınav yerleri ve tarihleri açıklandı.

16.05.2019 Perşembe 16:29
Güncellenme: 16.05.2019 16:34
24. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden öğrenecekler. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacak. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte duyurulacak. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.
 
Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacak. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.
 
Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekiyor.
 
ÖNLİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ
LİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ

HABER ÖNERİLERİ

MEB ilan etti! Ve başladı, 31 Temmuz'a kadar sürecek...

MEB resmen duyurdu! Kaldırıldı, artık yapılmayacak

Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor mu? MEB'den flaş açıklama! Okulların açılacağı tarih belli oldu

YKS'ye damga vuran soru! ÖSYM'nin Mabel Matiz sorusu sosyal medyada!

2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? Çocuğum hangi okula gidecek?

KPSS sınavına kimler girebilir? Puanlar hangi alımlarda kullanılacak?

ÖSYM'den ALES duyurusu! ALES yeni başvuru tarihi ne zaman?

MEB harekete geçti, değişiyor! 2 yıl...

MEB uzaktan eğitimin kazanımlarını ölçecek

MEB'den yeni uygulama! LGS ve YKS'ye giren öğrenciler...