Polis dolandırılan çifte "çifte bayram" yaşattı

Balıkesir'de, telefonda kendisini polis olarak tanıttığı çiftin yaklaşık 100 bin lira değerindeki altınlarını FETÖ bahanesiyle dolandıran şüpheli yakalandı. Ele geçirilen 51 cumhuriyet altını, 3 yarım altın, 17 çeyrek altın, 9 bilezik, 2 küpe, 3 zincir ve 1 kolye dolandırılan çifte bayram arifesinde teslim edildi

14.06.2018 Perşembe 18:32
Güncellenme: 14.06.2018 18:44
AA
Balıkesir'in Gönen ilçesinde, telefonda kendisini  polis olarak tanıttığı çiftin yaklaşık 100 bin lira değerindeki altınlarını FETÖ  bahanesiyle dolandıran şüpheli, gözaltına alındı. 
 
Bir süre önce Semra Şelale'yi (60) telefonla arayıp, kendisini polis  olarak tanıtan kişi, "FETÖ soruşturmaları ile ilgili arıyoruz kimlik  numaralarınız kullanılarak altın alışverişi yapılmış. Evinizdeki altınların sahte  olma durumu var. Bu yüzden  göndereceğimiz 'polis Hakan'a  altınları tek tek  sayarak teslim edin. Biz onların gerçek mi sahte mi olduğunu tespit etmek için   tahlile göndereceğiz. Evde arama yapılacak başka altın çıkarsa sorun yaşarsınız  evinizin adresini tekrar bildirin teyit edelim." dedi.
 
Telefondaki görüşmenin ardından Semra ve Talih Şelale çifti evlerine  gelen 26 yaşındaki şüpheli İ.D'ye 51 cumhuriyet altını, 3 yarım altın, 17 çeyrek  altın, 9 bilezik, 2 küpe, 3 zincir ve 1 kolyeyi teslim etti. Altınları alan  şüpheli, beyaz bir otomobil ile evden ayrıldı.
 
Talih Şelale, bir süre sonra durumun ne aşamada olduğunu öğrenmek için  Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidip yaşadıklarını anlatınca, polislerden   dolandırıldığını öğrendi.
 
Bunun üzerine harekete geçen İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  olay saatine yakın zaman diliminde  ilçeye giriş çıkış yapan  tüm araçlar ile  sürücüler  üzerinde araştırma ve inceleme yaptı.
 
İnceleme sonucunda 34 plakalı beyaz bir otomobili takibe alan ekipler,  söz konusu aracı Edremit'e bağlı Altınoluk Mahallesi'nde park halinde buldu.
 
Otomobilin yakınlarında bekleyen ekipler, zanlı İ.D'yi araca bineceği  sırada gözaltına aldı. Zanlının üzeri ve otomobilinde yapılan aramada mağdur  Şelale çiftinin ziynet eşyaları ele geçirildi.
 
İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun ve ekipler tarafından evinde ziyaret  edilen Şelale ailesine, dolandırılan altınları teslim edildi.
 
Altınlarına kavuşan Semra Şelale, "Mübarek Ramazan Bayramı arifesinde  bize böyle güzel bir haber verdiğiniz için size sonsuz teşekkür ediyoruz.  Altınların bulunmasında emeği geçen tüm arkadaşlarınızdan Allah razı olsun. Bize  çifte bayram yaşattınız." ifadelerini kullandı.
 
Turgut Çoşkun da tüm vatandaşların telefon dolandırıcılarına karşı  dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, para veya altın istemek amacıyla polis,  asker, savcı unvanları kullanılarak kapıya gelen kişilere itibar edilmemesini  istedi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Karısını sevgilisiyle bastı!

Erzurum'da lapa lapa kar ve tipi

Genç aşıkların tekme-tokat kavgası

Karpuzcunun 'Yenge doğru söylüyor' sözü cinayetle sonuçlandı

Yurdun 11. katından düşen öğrenci hayatını kaybetti

Batman’da okul müdürü darp edildi

Balıkesir'de eş değiştirme skandalı

Kemer'de gece kulüpleri sezonu kapattı

Anne vahşetinin sebebi ortaya çıktı

Üniversite öğrencisi atış poligonunda intihar etti