Pensilvanya'daki FETÖ'cüler birbirini yedi! Dolandırdılar

FETÖ'nün ABD'deki üst düzey isimleri, 34 firarinin 5 milyon dolarını dolandırdı. Örgüte para kaptıranlar isyan edince, yöneticiler iflas istedi. Kavga Pensilvanya'ya kadar ulaştı.

10.07.2020 Cuma 09:06
Güncellenme: 10.07.2020 09:23
FETÖ’nün ABD yapılanmasında dolandırıcılık kavgası çıktı. İddiaya göre 15 Temmuz’un hemen ardından ABD’ye firar eden FETÖ’cülere yardım etmek amacıyla Atlanta’da "Star Chain" isminde bir şirket kuruldu. Şirket, firarilerden restoran benzeri işletme açmak için para topladı. Kurulan işletmenin maliyetleri için iki katı para istendi. Bu yöntemle 34 firari, 50’nin üzerinde restorana ortak oldu. Dolandırıldıklarını anlayan firariler, paralarını geri istedi.
 
ŞİRKETİ DEVREDİP KURTULDU
 
Şirketi yöneten imamlar iflas başvurusu yaparak, talebi geri püskürtme yoluna gitti. Bu olayda toplamda 5 milyon dolar battı. İşin ucu terör örgütünün imamlarına dayanınca kavga Pensilvanya’ya yansıdı. ABD’deki mahkeme, borçları yapılandırdıktan sonra şirketi Amerikalı başka bir gruba devretti. Şirketin başında Ahmet Çiçek, Erdem Aydın ve Ömer Casurluk yer alıyor. 
 
ÖRGÜTÜN NASIL DOLANDIRDIĞINI ANLATMIŞTI 
 
Firari FETÖ’cü Hakan Şükür de paylaştığı videoda, "ABD’de yaşarken çok güvendiğiniz arkadaşlarınızla dolandırılmaya varan şeyler yaşadım. Bunun ismi onlar adına dolandırma mı? Onlar ticaret diyorlar, ben dolandırma diyorum. Bir işin sıkıştığı anda parasını kullanmak dolandırıcılıktır" demişti. (Akşam)
 

HABER ÖNERİLERİ

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Bankalar o parayı iade ediyor

Resmen değişti! İndirim geldi, 2 bin 778 lira...

Emeklilere çok güzel haber! 13 gün içinde...

Elektrik faturalarında yeni dönem! Bugün başladı

Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı!

Doğal gazda yeni uygulama! Ağustosta...

Bakan Selçuk duyurdu! 1000'er TL yardım...

Bakan Albayrak açıkladı! Tarihi bir dönüm noktası...

Yargıtay'dan önemli karar! Tüm çalışanları ilgilendiriyor

Ev alacaklara müjde! Devletten 82 bin TL hibe nasıl alınır? Geri ödemesiz para nasıl alınır?