Pendik’teki magandalara bir şok daha!

Seyidoğlu Baklavaları'nın, içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayına ilişkin sahipleri tutuklanan "Seydioğlu Baklava AŞ" ile isim benzerliğinden dolayı marka itibarının zedelenmemesi için yaptığı ihtiyati tedbir talebi kabul edildi.

11.07.2019 Perşembe 17:52
Güncellenme: 11.07.2019 17:53
AA
Pendik’teki magandalara bir şok daha. Bakırköy 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, davacı Seyidoğlu Baklavaları avukatınca Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu "Seydioğlu Baklava AŞ" hakkında yaptığı ihtiyati tedbir talebini kabul etti.
 
Mahkemece verilen ihtiyati tedbir kararında, davacı adına tescilli "Seyidoğlu" markaları ile iltibas yaratacak kadar benzerlik arzeden "Seydioğlu" firmasına ait yayınlar, hizmetler, mallar, ürünler, ambalajlar, tabela, ilan, reklam, broşür, afiş, tanıtım malzemesi, basılı kağıtlar, faturalar, ticari evrak ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü marka kullanımın, internet üzerinden kullanılmasının tedbiren önlenmesine karar verdi.
 
Davalı "Seydioğlu Baklavaları AŞ"nin, davacı olan Seyidoğlu Baklavaları adına ait tescilli marka ile iltibas teşkil eden, markanın kullanıldığı tabelalarının tedbiren sökülmesine karar veren mahkeme, reklam vasıtası basılı evrak ve benzeri her türlü ürünün tedbiren toplatılarak yed-i emine teslimini kararlaştırdı.
Mahkeme, davacı avukatı tarafından 30 bin lira teminatın karar tarihinden itibaren 1 haftalık sürede yatırılması halinde, tedbir kararının uygulanması yönünde hüküm kurdu.

HABER ÖNERİLERİ

Necip Fazıl Kısakürek'in 55 yıl önce söylediği Ayasofya sözleri sosyal medyayı salladı!

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Temizlik işçisine çirkin tuzak: Çocuğunun gözü önünde tecavüz etti!

İstanbul’un göbeğinde taksici rezaleti!

İfadeler tüyler ürpertti! 'Yüzüğü kana batırıyordu'

Valinin o sözü, okulunu bırakmak zorunda kalan Ayşenur'u gözyaşlarına boğdu

İnsana benziyor kolları yok! Polisler zor taşıdı

Yaşlı kadın korkunç şekilde can verdi!

TikTok'ta olay yaratan maske deneyi! Sadece bir mum yeterli...

Tekneye baskın! Polis manzara karşısında şaşkına döndü