Oyunculuk için kendimi hep deforme ettim

Gizem Karaca Ay Lav Yu Tuu filmindeki oyunculuğuyla iddialı. Yeni filminin kariyerinde bir sıçrama olduğundan bahseden Karaca evliliğiyle hayatında hiçbir şeyin değişmeyeceğini ve her şeyin eskisi gibi olacağını söylüyor.

24.09.2017 Pazar 02:30
Güncellenme: 24.09.2017 01:32
MELİS GÜVENÇ / mguvenc@gazetevatan.com

Mayıs’tan beri yoğun bir tempo içindeydin neler oldu?

Bir yandan projeler okudum, bir yandan nişanlandım, evlilik ve yeni hayatımı hazırlamak için yoğun koşturmacalı günler geçirdim. Nişan zamanı iki bacağımdan menüsküs ameliyatı geçirdim. Ama hazırlıkların hakkını verdim. Dolu dolu her hazırlığımı tadına vararak yaptım. Her şey hayal ettiğim gibi oldu. 

Aklında kalan keşke olsaydı dediğin ne var?

Her şeyi doya doya yaşadım. Bana yakışan da buydu. Çünkü bir anda her şeyi yapmak isteyen ve hiperaktif biriyim. Planlı programlı olmasını bekleyemem. Hayatımda her şey bir anda gelişir. Bu da böyle gelişti. Düğünümde bu kadar eğlenebileceğimi hayal etmiyordum. Çok eğlendim. Sabah 06.00’ya kadar bütün dostlarımız bizimleydi. 700 davetlimiz vardı. Gerçekten en güzel günüm ve gecemdi.

 

Evlilik nasıl hissettiriyor? Üzerinde daha mı bir ağırlık hissediyorsun?

Bu soruyu kendime birkaç gündür soruyorum. Acaba bende bir şey değişti mi, insanlar bana evli gözüyle baktığında ne oluyor? diye düşündüm. Ama Kemal’le aramızdaki iletişimimiz değişmedi hala sevgiliyiz. Hayatımız olduğu gibi devam ediyor. Birbirini kalıplara sokmayan ve baskı altına almayan bir çift olduğumuz için çok şanslıyım. Artık evlendin, işini gücünü bırak benimlesin diye bir şey yok ortada. Sadece yüzüğüm sağ parmağımdan, sol parmağıma geçti. Bunun dışında bir değişiklik yok hayatımda.

 

Hayranlarıma asla üstten bakmam

Hayranlarınla aranın çok iyi olduğunu görüyorum...

Hayranlarım başından beri beni destekliyor. 10 senedir artarak çoğalıyorlar. Benim için hepsi çok özel kişiler. Ama en başından beri beni tanıyan ve bu noktaya taşıyan dört kişi var. Onları özel olarak düğünüme de çağırdım. Onları yanımda gördüğümde çok mutlu hissettim. Zaten hiçbir hayranımı kırmam, cevap veririrm, takip ederim. Hatta birkaçında numaram bile vardır. Sonuçta hepsi benim için bir şeyler yapıyor. Hiçbirine üsten bakmak gibi durumum asla yok, olamaz. Hepsini çok seviyorum.

 

Evli olmam kariyerimi etkilemez

Evli olma hali kariyerini ne yönde etkiler sence?

Hiçbir şekilde etkilemez.  Çünkü başarılı olmam için Kemal şu an benden daha hevesli. Sürekli beni destekleyen, motive eden biri var karşımda.  İkimizde bu başarı odaklıyız.

Peki hangi noktada “Bu adamla evleneceğim” dedin?

Kemal’in kadınlara olan davranışını, verdiği değeri ve inceliğini gördüğümde çok etkilendim. Annesine, ablasına ya da bir kız arkadaşına olan saygısı çok etkileyiciydi. Bu adam hem değer verir hem de hep el üzerinde tutar hayatındaki kadını dedim ve galiba benim evleneceğim adam bu dedim.

 

Artık güçlü kadın rolleri istiyorum

Ay Lav Yu Tuu nasıl bir film oldu?

Bu filmdeki karakterim beni başka bir noktaya taşıyacak.   Çünkü işin içinde köylü ve şiveli konuşan bir kürt kızı var. Bu noktada Sermiyan Midyat bana çok güven verdi ve ortaya müthiş bir şey çıktı. Bu filmle insanlar beni daha farklı bir karakterde görecekler ve kariyerimde de bu rolün bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bundan sonrası için istediğin neler var?

Hep üzülen, mağdur edilen kızı oynadım. Ama bundan sonra daha güçlü iddialı kadın karakterleri oynamak isterim. Keşke ülkemizde bir bilimkurgu çekilse de oynasam... 

Şanı, şöhreti önemsemeyince başarı geliyor

Rolün için her şeyi yapar mısın?

Rol gerektirirse yaparım. Ama rolün için kendini deforme ettin mi diye sorarsan, çok ettim. Bir sette attan düştüm bağlarımı kopardım, sualtına battım, uçurumdan sallandırıldım. Aksiyon arayan bir tip olduğum için hiçbir zaman dublör kullanmadım. Nasılsa yapabilirim diye hep önde atıldım ama artık aynı şeyi yapmıyorum duruldum. Hiç öyle şeylere gerek yokmuş. Dublöre sıcak bakıyorum  Oyunculuğa başladığınız ilk günden bugüne kadar neler öğrendiniz?

Bu işi gerçekten seven, o setin şartlarına katlanacak olan bu işe başlasın. Kimse sadece işin şöhret kısmına odaklanmasın kimse. Zaten işin şöhret tarafında olmadığınız zaman ilerleyip başarılı oluyorsunuz, kapılar açılıyor.  

HABER ÖNERİLERİ

Penis boyunu uzatmanın yolları

Penisi büyüten tedaviler hangisi daha sağlıklı?

2 bin adım kilo aldırmaz 6 bin adım uzun yaşatır 10 bin adım zayıflatır

Asker rolü algılarımı açtı

Üniversiteli olmanın bedeli aylık en az 2 bin TL

Fazla kilo penisi küçük gösterir!

Vücudumuz hangi saatte ne yapıyor?

3 günlük detoksla yağlarınızdan kurtulun!

Offline çöpçatanlıkla 4 bin kişi buluştu

Bel ağrısı çekenlere seks rehberi