Onur Gülmek

tüm yazıları
e-posta gönder

Kâfi açıldı

07.10.2017 Cumartesi

Yakın zamanda açılmak üzere olduğundan bahsetmiştik. Bu taze adresimiz Kâfi, Akaretler bölgesinde, Şair Nedim Caddesi üzerinde... ‘Capital Suites’ adında şık bir şehir oteli vardır caddede; işte oranın teras katında yer alıyor. Etnik materyalleri, modern biçimde kullanarak dizayn edilmiş. Yeni nesil bir meyhane diyebiliriz.

Mesele, meyhane kültürünün, sadece salaş yerlerle sınırlı olmadığını kanıtlamak. Mutfakları da bu duruma paralel ilerliyor. Öyle ki; mönü hazırlığını, ünlü şef Yağız İzgül ile birlikte yapmışlar. ‘Meze tabakları ile sınırlı kalmayalım!’ demiş, bir de ocakbaşı bölümü koymuşlar dükkana. Çilingir sofrası yemekleriyle, kebap çeşitleri bir arada anlayacağınız.

Tarza uygun atıştırmalıklar, farklı tekniklerle servis ediliyor. Örneğin; bildiğiniz ‘Atom’u pancarla, bonfile dilimlerini kadayıf içinde veriyorlar. ‘Kâfi şiş’ adını verdikleri bir de spesyalleri var ki, tadı damağınızda kalır. Antep’de zor bulacağınız kıvamdaki baklavaları ise cabası...

‘Modern’ dedik ya bir kere, müzikler ve eğlence halleri de geri kalmıyor. Klasik Türk Sanat Müziği eserlerle başlıyor, saat ilerledikçe şarkıların seneleri de ilerliyor. 80’ler ve 90’ların unutulmazlarıyla devam ediyor, günümüze kadar geliyorlar. Lezzetlerini denemek için de DJ’e eşlik etmek için de doğru nokta burası. Görünene göre, sundukları her şey ‘Kâfi’ gibi duruyor!

Havadisler

- 14-15 Ekim tarihlerinde, Dasdas’da ‘Joseph K.’ oynuyor. Başroldeki Mert Fırat’a Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın eşlik ediyor. Kara mizah türündeki oyun, tiyatroseverlere duyurulur. Not: ‘Dasdas Sahnesi’ Batı Ataşehir, Watergarden içinde...

- BJK Plaza’nın üstündeki Vogue’u bilmeyen yoktur herhalde. Bugünden itibaren her Cumartesi, ‘Happy Hour’ partiler yapmaya başlıyorlar. Saat 16.30’da, DJ kabininde Ogün K olacakmış.

- W Lounge, kalıp değiştiriyor. Yeni işletme kadrosuyla, bu hafta sezon açılışına imza atacak. ‘Raf’ isimli single çalışmasıyla ünlenen, Deeperise performans sergileyecek. Meşhur gece kulübü Klein’in müzik ekibinin de kadroda yer alması cabası.

- 11 Ekim Çarşamba akşamı, Leyla Gencer Sahnesi’ni, dünyaca ünlü bir duayenimiz onurlandıracak. İdil Biret, öğrencileriyle birlikte sergileyeceği bir program hazırlamış. Ünlü üstad, Beethoven besteleri icra edeceği gibi yerli bestecilerimizin de eserlerine yer verecekmiş.

- Eataly, Çarşamba akşamlarında müzikli eğlenceler düzenleme kararı almış. Bu hafta başlamak üzere, Süheyl&Behzat Uygur kardeşler, Yeşilçam Kabare Şovu yapacaklarmış. Maksat; müzik ve mizahı buluşturmak. Muhtelif günlerde de Ceyhun Yılmaz’ın stand-up şovları olacakmış İtalyan restoranında. Değişik olabilir.

Yazarın Önceki Yazıları

21.07.2018

İlk durak Alaçatı

14.07.2018

Aramızda, iki konsept

07.07.2018

Nice şenliklere

30.06.2018

Yeni keşif ‘Anton Peran’

23.06.2018

Bodrum’un en iyileri

16.06.2018

Tarihi Yarımada

09.06.2018

Karaköy’den geriye kalanlar

02.06.2018

Az kısar mısınız?

26.05.2018

Şehrin iftariyelikleri

19.05.2018

Çeşme sezonu açmış
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Eda Solmaz

Türkçe pop hala yaşıyor!

Koray Caner

Yazın en popüler çantası

Müge İplikçi

Damızlık kızların şahane hikayesi

Oya Doğan

Kızlar ‘2. Sayfa’yla ekrana dönüyor

Mert Nayır

Türk işçisine yurt dışında da rahat yok

Serhat Ulueren

Geçen yıldan daha iyi olacak

Mehmet Ayan

Gülümse

Lütfü Özel

İran meselesi!