Okul yöneticiliği sınavı cevap kağıtları erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenen "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı" cevap kağıtları ve aday cevaplarına ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün boyunca erişilebilecek.

16.05.2019 Perşembe 11:09
Güncellenme: 16.05.2019 11:13
AA
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için  düzenlenen, "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı"  (2019-MEB-EKYS) cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı.   ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Nisan'da  uygulanan 2019-MEB-EKYS'ye giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve  cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından  okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava  giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını  inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden 10 gün  süreyle incelenebilecek.
 
T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişim sağlayabilecek adaylar,  cevaplarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını  tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap  seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya verdikleri cevabı  görebilecek.
 Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek  diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru,  yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.    Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.
 
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

MEB duyurdu! Milyonlar bekliyordu ve belli oldu...

MEB duyurdu! Gelecek yıl da olacak...

Artık e-Devlet'ten alınacak!

MEB harekete geçti, değişiyor! 2 yıl...

Bakan Selçuk'tan tatil kitabı açıklaması: 5 milyon öğrenciye ulaştırılacak

Üniversiteli olmak için kaç net gerekli? Kaç netle nereye girilir?

Lise tercihinde buna dikkat!

MEB harekete geçti, Meclis'e sunuldu! Yüz binlerce kişinin tatil ve izinlerine yeni düzenleme...

YKS sorularını eğitimciler nasıl değerlendirdi? TYT soruları nasıldı? Uzmanlardan ilk YKS yorumları!

KPSS sınavına kimler girebilir? Puanlar hangi alımlarda kullanılacak?