Nuri Bilge Ceylan TIFF Onur Listesi’nde

Dünyaca ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan, bu yıl 43'üncüsü düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nin (TIFF) Onur Listesi’nde yer aldı.

16.08.2018 Perşembe 09:29
Güncellenme: 16.08.2018 09:39
AA
Altın Palmiye Ödüllü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Toronto Uluslararası Film Festivali Onur Listesi’ne alındı
 
Sinema camiasında "Oscar’ın habercisi" olarak nitelendirilen, bu yıl 43'üncüsü düzenlenecek TIFF'nin ana programı açıklandı.
 
 
Programa göre 6 Eylül’de başlayacak festivalde bu yıl, efsane olarak kabul edilen 11 film yapımcısı onur listesinde bulunuyor. Bu kapsamda bu yıl  İran’dan Jafar Panahi, Cezayir’den Merzak Allouache ve Türkiye'den de Altın Palmiye Ödüllü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan listede yer alıyor.
 
Açıklanan "Master Program"a göre, Nuri Bilge Ceylan’ın "Ahlat Ağacı"  isimli filmi, festivalin Kuzey Amerika Prömiyeri’nde sanatseverlerle buluşacak.
 
Festival, 6 Eylül’de yönetmen David Mackenzie’nin "Outlaw King"  filminin gösterimiyle başlayacak ve 16 Eylül'e kadar devam edecek. Festivalin kapanışı ise Justin Kelly’nin "Jeremiah Terminator LeRoy" isimli filmiyle yapılacak.
 
Sinema sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olarak  değerlendirilen TIFF'ta 300’ün üzerinde film ve belgesel gösterimi gerçekleştirilecek.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Filmde Müslüm Gürses'i bakın kim oynayacak?

Venom'dan tarihi başarı!

Müjde! Olay film Berlin in Berlin'in devamı geliyor...

Muhterem Nur'u o canlandıracak!

Atatürk'ü Anma Konseri 9 Kasım'da

Melis Kaya: "Babamı kaybettiğim gün..."

The Witcher'in ilk videosu paylaşıldı

Cem Yılmaz'dan yeni stand-up gösterisi geliyor!

'Ayla' filminin gişesi 5 milyonu geçti!

Müslüm Gürses'in annesi olamıyor; çünkü...