MİT ve TSK'dan ortak operasyon! Kırmızı kategorideki isim öldürüldü

MİT ve TSK'nin Kandil'deki ortak operasyonunda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin kırmızı kategoride aranan Gülüzar Tural olduğu belirlendi.

11.09.2019 Çarşamba 11:10
Güncellenme: 11.09.2019 12:32
AA
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı  Kuvvetleri (TSK), 19 Ağustos'ta PKK'nın Kandil'deki eğitim faaliyetleri için  kullandığı bir binaya ortak operasyon gerçekleştirdi.  Alınan bilgiye göre, MİT ve TSK'nın Kandil'de gerçekleştirdiği ortak  operasyonda, imha edilen binanın içerisinde kırmızı kategoride aranan sözde  PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi "Pelşin Tolhildan" kod adlı Gülüzar Tural ile  örgütün kadın yapılanması KJK'nın sözde en üst karar organı Yürütme Konseyi Üyesi  "Dr. Jiyan Garzan" kod adlı Saliha Kaytar'ın da bulunduğu belirlendi.
 
Tural'ın, PKK'ya 1993'de katıldığı, bir dönem Erzincan-Tunceli  bölgesinde faaliyet gösterdiği ve sabotaj eğitimi aldığı öğrenildi.  1999-2003 yılları arasında sözde PKK/KCK Başkanlık Konseyi'nde yer  alan Tural'ın bu yıl itibarıyla, sözde PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi olarak  Eğitim Komitesi'nde faaliyet yürüttüğü tespit edildi.
 
Terörist Kaytar'ın ise Dicle Üniversitesinde tıp eğitimi almasının  ardından 1993'te Diyarbakır'da hastanede çalıştığı dönemde PKK/KCK'ya katıldığı,  2006-2009 dönemlerinde PKK/KCK'nın PJAK sorumlusu olarak Rusya'da faaliyet  gösterdiği, Mart 2011'de, Kandil Alanı'nda bulunan hastanede cerrah olarak görev  yapmaya başladığı ve bu yıl itibarıyla örgütün yapılanma şemasında PKK/KCK  Yürütme Konseyi içerisinde yer aldığı öğrenildi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Gri listede yer alan Devrim Akbay öldürüldü!

Tek kelimeyle vahşet! Annesini, babasını ve iki kardeşini...

Emekli polisin emeklilik yardımı sorununu KDK çözdü

Market çalışanları fotoğraflarını çekti! Liseli kıza taciz iddiası

Son dakika | Neslican Tay hayatını kaybetti

Ortaokulda dehşet anları kamerada!

Örgütün infazcısı böyle götürüldü!

Usta sanatçının kardeşinden acı haber!

Atama kararları Resmi Gazete'de! Egemen Bağış Prag Büyükelçisi oldu

Kaçırılan kız PKK'nın korkunç işlerini anlattı: Piknik bahanesiyle...