Mimik Kraliçesi şöhretten memnun

Son olarak Darısı Başımıza dizisinde Rüya karakterini canlandıran Açelya Topaloğlu, şöhretin hem mutluluk, hem mutsuzluk getirdiğini belirtiyor ve ekliyor: “Ben oyunculuk yapmayı seviyorum, şöhret de bunun getirisi, işimin bir parçası.”

12.08.2018 Pazar 02:30
Güncellenme: 11.08.2018 23:37
Kerem Akyıldız / akyzkerem@gmail.com
Oyunculuk nasıl başladı?
 
Güzel başladı, anneannemin evinde toplandığımızda, kendimce taklitler yapardım; başıma gelen bir şeyi anlatırdım, üstüne ekleyerek-çıkararak, herkesi güldürürdüm. O sıralar ağabeyim tiyatro yapıyordu ama pek ilgim yoktu. Sonra bir gün annem sen oyuncu olmalısın bence dedi. Önceleri asla yapamam dedim ama sonra anne sözü dinleyerek bir kursa yazıldım. Ardından konservatuara girdim. 
 
Rol seçerken seçici davranıyor musunuz?
 
İlk olarak projede seçici davranıyorum, sonrasında rolüme inip rolümde de aynı şekilde seçiçi davranıyorum diyelim. Projeyi seversem ve içinde olmak istersem rolümü karşılıklı şekilde doğru karaktere yönlendirebiliyoruz. Çok şükür ki şimdiye kadar bu şekilde çalışabildiğim yönetmen, yapımcı ve senaristlerle beraber yola çıkabildim.
 
Hayalleriniz ve hedefleriniz neler?
 
O kadar çok hayalim var ki, sığmaz buraya. Hedef konusunda da sıralı gidiyorum. İlk hedefim tiyatro yapmak. 2 sene oldu, özledim sahneyi. Fan grubumun beni sadece ekranda değil her alanda desteklemesi, tiyatro oyunlarımda da yanım da olmaları beni müthiş heyecanlandırıyor. Daha sonra mutlaka bir müzikalde yer almak istiyorum. Kafamda kurduğum, zaman zaman kâğıda döktüğüm hikâyelerim var. Bunları sahnelemek ya da beyazperde de görmekte hedeflerim arasında. Hayallerimi ve şimdilik sadece bir kaçını söylediğim hedeflerimi yavaş yavaş yaptıkça hep beraber göreceğiz.
 
Alışveriş yerine yürüyüş yapıyorum
 
Modaya karşı ilginiz nasıl?
 
Modayı tabi ki takip ediyorum ama çok da yolundan gitmiyorum diyelim. Sokak tarzımda biraz karmaşık giyinmeyi seviyorum. Karmaşık desenler, çizgiler, puantiyeler tek başına çok güzel ama ben hepsini bir arada seviyorum. Öyle mutluyum. Ama tabi ki özel zamanlarda özen gösteriyorum ve bu işin uzmanına bırakıyorum. Ucundan kıyısından karışmak şartıyla.
 
Alışveriş tutkunu musunuz?
 
Alışveriş yapmayı tabi ki seviyorum, her kadın gibi ama günümde olmam lazım. Benim için güzel ama bir o kadar da yorucu bir şey alışveriş. Onun yerine yürüyüş yapmayı tercih ediyorum mesela.
 
Güzellik sırlarınız neler?
 
Sadece doğal yöntemler... Gülümsemek, pozitif olmak gibi..  
 
Şöhret işimin bir parçası
 
Oyunculuk ile ilgili verebileceğiniz tavsiyeler desem...
 
Tavsiye değil de yol olabilir, o da “çok okuyun, çok izleyin, çok araştırın”...ve asla durmayın.
 
Aşkın tanımı sizce ne? Aşk, hayatınızın neresinde? 
 
İçindeki boşluğu tamamlayan kişi karşına çıktığında aşk oluyor bence. Sizdeki eksiği tamamlayan kişi karşınıza çıktığında aşk oluyor işte. Aşkın hayatimin merkezinde olmasını isterdim ama çalışırken, merkez işimiz oluyor ne yazık ki.
 
Şöhret insana mutluluk getirir mi?
 
Mutluluk da getirir, mutsuzluk da… Bu bence kişiden kişiye değişen bir durum. Ne aradığına ve ne istediğine bağlı. Ben oyunculuk yapmayı seviyorum, şöhret de bunun getirisi, benim için mutluluk ya da mutsuzluk kaynağı değil; işimin bir parçası.
 
Şener Şen ile karşılıklı oynamak isterim
 
“İdolüm” diyebileceğiniz oyuncular kimler?
 
Çok fazla var aslında. Ben isim veremiyorum bu sorularda; unutuyorum bazı isimleri gibi geliyor.. Ama tek isim vereyim; Şener Şen, gerçekten kendisinin büyük bir hayranıyım ve karşılıklı oynamayı ve ondan bir şeyler öğrenmeyi çok isterim.
 

HABER ÖNERİLERİ

Penis boyunu uzatmanın yolları

Penisi büyüten tedaviler hangisi daha sağlıklı?

'Cinsel mutluluk bu oyuncaklarda gizli'

Bir hapla 24 saat iktidar dopingi

Fazla kilo penisi küçük gösterir!

Sertleşmeyi güçlendiren tedaviler

Genç erkekleri bekleyen tehlike: Testis kanseri

3 günlük detoksla yağlarınızdan kurtulun!

2 bin adım kilo aldırmaz 6 bin adım uzun yaşatır 10 bin adım zayıflatır

Aşkı uğruna Osmanlı’yı bitiren kadın: Gertrude Bell