Devlet Bahçeli'den S-400 açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye kendi güvenliği ve milli menfaatleri doğrultusunda S-400 alması gerekiyorsa alacaktır. Bu iş bitmiştir" dedi.

16.06.2019 Pazar 11:26
Güncellenme: 16.06.2019 13:42
AA
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ataköy'deki bir otelde, hemşehri dernekleri temsilcileriyle bir araya geldi.
 
Türkiye'nin farklı illerinden gelerek İstanbul'a yerleşen vatandaşların, aynı zamanda kendi memleketleriyle bağlarını koparmadıklarını belirten Bahçeli, aynı zamanda 3 kıtanın sevdalılarının da İstanbul'da buluştuğunu söyledi.
 
Hep birlikte Türkiye olarak anıların, acıların bir olduğunu ifade eden Bahçeli, hemşehri duygusunun çok güçlü ve özel bir bağ olduğunu dile getirdi.
 
Bahçeli, hep birlikte büyük bir aile olunduğunu vurgulayarak, "Temiz bir vicdanın, temkinle pekişmiş bir vazife şuurunun, sağduyu ve teenniyle perçinlenmiş birlik ve beraberlik ruhunun başarılı olması kaçınılmaz bir hayat gerçeğidir. İnanırsak, iddialarımızı fikir, çalışma ve samimiyetle desteklersek yapamayacağımız şey yoktur. Emanete riayet edip ehline teslim edersek manevi vebalden kurtulmuş oluruz." ifadelerini kullandı.
 
23 Haziran'da kardeşliğin ve huzurun kazanması arayışında olduklarını dile getiren Bahçeli, "23 Haziran'da milli birlik ve dayanışma ruhuyla birlikte hemşehrilik duruşunun öne çıkması, ağırlıklarından kurtulması amacındayız. Milli beka hasımlarının, ülkemizin istikrarına göz koyanların, milli varlığımıza diş bileyenlerin fırsat bulamayacağı bir neticenin 23 Haziran'da çıkmasını ümit ediyoruz." diye konuştu.
 
Cumhur İttifakı'nın etle tırnak gibi olduğunu ifade eden Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Cumhur İttifakı'na gölge düşürmeye yönelik girişimler beyhudedir. Fikirsiz, samimiyetsiz, köksüz ve vicdansız zihniyet sahiplerinin attıkları nutuklar da kendileri gibi boşlukta kalmaya mahkumdur. Cumhur İttifakı İstanbul'u ehline emanet etmek için seferberlik başlatmıştır. Cumhur İttifakı İstanbul'a sahip çıkmaya kararlıdır. Cumhur İttifakı, İstanbul'u yüceltmeye yeminlidir. İstanbulluların tecrübeyi bağrına basacağından ve İstanbul'a yakışır bir hizmet için Cumhur İttifakı'nın adayı Sayın Binali Yıldırım'ı Büyükşehir Belediye Başkanı seçeceğinden de zerre şüphem yoktur."
 
31 Mart’taki seçimlerde kuşkulu oy pusulalarının bulunduğunu belirten Bahçeli, "Görünen odur ki, İstanbul seçimlerine şaibe bulaştıranlar CHP'nin adayına sıkı sıkıya sarılmışlar, umut bağlamışlardır. İstanbul'un iradesi alenen karalanmıştır. Göz göre göre İstanbullulara ihanet edilmiştir. 23 Haziran, bu şaibelerin ortadan kalktığı, çalınan oyların sahibine teslim edildiği, maşeri vicdanın huzura ve rahata erdiği bir seçim olacaktır. İstanbul hak ettiği değere kavuşacak, 31 Mart'tan bu yana İstanbul'u oyalayanlardan sandıkta hesap sorulacaktır." şeklinde konuştu.
 
"CHP'nin HDP'ye teşekkür mesajları unutulmuş değildir"
 
31 Mart seçimleri öncesi "Yerel seçimlerin bekayla ne ilgisi var?" şeklinde eleştiride bulunanlara yanıt veren Bahçeli, şunları aktardı:
 
 "31 Mart sonrası terör ini Kandil'in 'CHP'li belediyeler bizim taleplerimizi yok sayamazlar' yönündeki tehditlerine hala bir cevap verebilmiş değillerdir. 31 Mart öncesi 'HDP ile ittifak yapmıyoruz' diyen CHP'nin 31 Mart sonrası HDP'ye teşekkür mesajları unutulmuş da değildir. Terör örgütünün sözcülerinden gelen beyanatlar 23 Haziran seçimlerinin bir beka seçimi olduğunu doğrulamaktadır. HDP Eş Genel Başkanının yenilenen İstanbul seçimlerinde CHP'nin adayının 250 bin oy farkıyla kazanacağını söylemesi kirli bir tezgahın ifşasıdır."
 
CHP adayının mağdur edildiğini söyleyenlerin, hakkı olmadığı halde hanesine 16 binden fazla yazılan oyu da görmeleri gerektiğini söyleyen Bahçeli, "23 Haziran’da İstanbullu kardeşlerim, sandık başına giderken yaşanan skandalları, oy hırsızlıklarını, zillet ortaklığını, FETÖ'nün 'her şey çok güzel olacak' sözünü elbette dikkate alıp oylarını kullanacaklardır. Bu tezgahı kim ya da kimler kurmuştur? Bu organize usulsüzlükte kimlerin payı, parmağı ve dahli vardır? İstanbul'a bulaşan şaibenin arkasında hangi güçler bulunmaktadır? PKK ve FETÖ iltisak ve irtibatları eninde sonunda belli olacaktır." diye konuştu.
 
15 Temmuz darbe girişimi karşısında milletin kahramanca duruş  sergileyerek darbeye izin vermediğinin altını çizen Bahçeli, bu durumun 15  Temmuz'un arkasındaki isimleri çılgına çevirdiğini söyledi.
 
O güçlerin, hedeflerine tankla, topla ulaşamadıklarını belirten  Bahçeli, aynı güçlerin, siyasi, sosyal, ekonomik ve diplomatik dayatmalarla  hedeflerini elde etmek istediklerini ifade etti. Bu durumun Türkiye'nin bir beka  sorunu ile karşı karşıya olduğunu gösterdiğini aktaran Bahçeli, zalimlerin  hedeflerine ulaşıncaya kadar ülkeyle ve milletle uğraşmaya devam edeceklerini  anlattı.
 
 Bahçeli, "Bizim de bu gerçeklere göre hareket etmemiz, sorumlu  davranmamız, duyarlı olmamız, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmamız  gerekmektedir. 15 Temmuz hain ve kanlı FETÖ darbe girişiminden sonra güçlü ve  hızlı karar alabilen bir hükümet sistemine ihtiyaç olduğunu ifade ettik. Adalet  ve Kalkınma Partisi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini hayata  geçirip 16 Nisan halk oylamasıyla sizlerin onayına sunduk. Dayatmalarla karşımıza  çıktılar. Ülkelerinde ikamet eden vatandaşlarımızla buluşmamızı engellediler.  Bakanlarımız ile vatandaşlarımız arasında set çekmeye yeltendiler. Bunların  hepsinin bir amacı vardı, tam bağımlı ve emperyalistler tarafından sömürülmeye  hazır bir Türkiye hayali ve hedefiyle üzerimize geldiler." ifadelerini kullandı.
 
 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun,  Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşadığı durumla ilgili konuşan Bahçeli, şunları  söyledi:
 
 "CHP adayı nereden güç almaktadır ki, Ordu Valisine pervasızca küfür  savurabilmiştir? CHP adayı İstanbul için oy kullanacak bir seçmene nasıl olur da  'beyni uyuşmuş' diyerek hakaret edebilmiştir? CHP'nin İstanbul adayı CHP'den daha  çok başka yerlerin kontrol ve güdümüne girmiştir. Pervasızlığı bu yüzden, hiddet  ve öfkesi de arkasında duran karanlık ellerin verdiği öz güvendendir. Aziz  milletimiz CHP'nin adayının gerçek yüzünü 31 Mart'tan sonra görmüş ve  öğrenmiştir. Her şerde bir hayır vardır. İstanbul için hayırlı olan da 23 Haziran  günü yapılacak olan seçimdir. Tecrübe, bilgi birikimi, siyaset ve devlet  adamlığı, cahil cesaretine galip gelecektir. Yalancıların zaferi gerçekler ortaya  çıkana kadardır. İstanbul için vakit Binali Yıldırım vaktidir. İstanbul Cumhur  İttifakı'yla zincirlerinden kurtulacaktır."
 
"Buna karar verecek merci yine Türkiye'nin kendisidir"
 
Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin  açıklamalarda bulunan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 "NATO şemsiyesi altında ittifak hukukumuzun bulunduğu ABD, ülkemizin  Rusya'dan S-400 savunma sistemi almasına neden karşıdır? Türkiye'nin savunmasız  kalması ABD'nin işine nerede ve nasıl yarayacaktır? ABD'nin ülkemize yönelik  savurduğu tehditler hepinizin malumudur. Ülkemizin temmuz ayı sonuna kadar S-400  anlaşmasından çekilmesini istemekte ve aksi halde siyasi ve ekonomik  yaptırımlarla tehdit etmektedir. Suriye'nin kuzeyinden askerlerini çekeceğini  ifade ettiği halde bunu yapmayan, sınırımızın yanı başında teröristleri  silahlandıran ABD nereye varmayı istemektedir?
 
Ülkemiz bölgesinde güçlü ve bağımsız karar alabilen, bu kararları  tavizsiz bir şekilde uygulayabilen dirayete sahiptir. Bizim vatanımıza, bekamıza,  geleceğimize göz diken hiçbir güce ne eğecek başımız ne de eyvallah edecek  sözümüz vardır. Türkiye kendi güvenliği ve milli menfaatleri doğrultusunda S-400  alması gerekiyorsa alacaktır. Bu iş bitmiştir. Buna karar verecek tek merci yine  Türkiye'nin kendisidir. Ülkemiz ABD'nin ne sömürgesi ne de eyaletidir."

HABER ÖNERİLERİ

Ömer Çelik: CHP FETÖ'yü neden eleştirmiyor, örtbas mı ediliyor?

S-400 sevkiyatı sürüyor! 12. uçak Ankara'ya indi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kanser açıklaması

Bayrağı alan oraya koştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sudan açıklaması!

2023'te İngilizlere verilecek

AKP kendi teklifini reddetti

Adaylar İstanbul için projelerini açıkladı! Vaatleri uzmanlar sizin için değerlendirdi

'Kim o iki ayyaş?'

Orduda geri dönüş mümkün değil