Metin Topuz, avukatlarıyla görüştü

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ABD konsolosu çalışanı Metin Topuz'un Avukatı Akalp müvekkili ile görüştü. Avukat Akalp açıklamasında "Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil, hukuk kuralları içerisinde zaten görüşme koşulları belli. Dolayısıyla da biz görüşmemizi yaptık. Gözaltı süresinde de müvekkilimizle yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde görüştük" dedi.

13.10.2017 Cuma 14:07
Güncellenme: 13.10.2017 14:08
AA
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları  kapsamında tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un  avukatları Selman Alibaş ve Halit Akalp, Silivri Ceza İnfaz Kurumları  Yerleşkesi'nde müvekkileriyle görüştü.
 
FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'teki kumpası ile 15 Temmuz darbe girişimine  ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler, firari eski savcı  Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilmesinin ardından 4 Ekim'de tutuklandıktan  sonra Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ne konulan Topuz'u avukatları  ziyaret etti.
 
Avukatlar Alibaş ve Akalp, müvekkilleri Topuz'la yaklaşık 2 saat  görüştü.
 
Halit Akalp, cezaevi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada,  müvekkiliyle gerekli olan görüşmeyi yaptıklarını belirterek, "Bu konuda herhangi  bir kısıtlama söz konusu değil, hukuk kuralları içerisinde zaten görüşme  koşulları belli. Dolayısıyla da biz görüşmemizi yaptık. Gözaltı süresinde de  müvekkilimizle yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde görüştük. Bu konuda  herhangi bir sorunumuz yok. Şu anda da çok rahat bir görüşme yaptık." dedi.

HABER ÖNERİLERİ

Yeni operasyonun sinyali verildi!

Vali Şahin’den flaş hafriyat kamyonu açıklaması

Afrin'de terör örgütünün tuzakladığı binada patlama: 11 ölü

İngiliz terörist Afrin'de öldürüldü

AB Bakanlığı: AB’den somut adımlar bekliyoruz

PKK şüphelileri askeri yasak bölgede yakalandı

Diyarbakırlılar piknik alanlarını doldurdu

Afrin'de YPG/PKK'nın işkence ettiği doktor, örgüt terörünü anlattı

Erdoğan, Ankara'da konuştu

Çiftlik Bank’ta FETÖ izleri