Metin Topuz, avukatlarıyla görüştü

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ABD konsolosu çalışanı Metin Topuz'un Avukatı Akalp müvekkili ile görüştü. Avukat Akalp açıklamasında "Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil, hukuk kuralları içerisinde zaten görüşme koşulları belli. Dolayısıyla da biz görüşmemizi yaptık. Gözaltı süresinde de müvekkilimizle yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde görüştük" dedi.

13.10.2017 Cuma 14:07
Güncellenme: 13.10.2017 14:08
AA
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları  kapsamında tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un  avukatları Selman Alibaş ve Halit Akalp, Silivri Ceza İnfaz Kurumları  Yerleşkesi'nde müvekkileriyle görüştü.
 
FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'teki kumpası ile 15 Temmuz darbe girişimine  ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler, firari eski savcı  Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilmesinin ardından 4 Ekim'de tutuklandıktan  sonra Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ne konulan Topuz'u avukatları  ziyaret etti.
 
Avukatlar Alibaş ve Akalp, müvekkilleri Topuz'la yaklaşık 2 saat  görüştü.
 
Halit Akalp, cezaevi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada,  müvekkiliyle gerekli olan görüşmeyi yaptıklarını belirterek, "Bu konuda herhangi  bir kısıtlama söz konusu değil, hukuk kuralları içerisinde zaten görüşme  koşulları belli. Dolayısıyla da biz görüşmemizi yaptık. Gözaltı süresinde de  müvekkilimizle yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde görüştük. Bu konuda  herhangi bir sorunumuz yok. Şu anda da çok rahat bir görüşme yaptık." dedi.

HABER ÖNERİLERİ

Aracına binerken saldırıya uğradı

Mardin'de hain tuzak! Zırhlı aracın geçişi sırasında...

Irak ordusu Ovaköy yolunda...

Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ üyeleri yakalandı

Ve TBMM harekete geçti! 55 dosya oluşturuldu, davalar açıldı

Servislere üçlü emniyet geliyor

O otobüsün şoförü ‘Apo’ sloganı atmış!

İzmir'de gece yarısı korkutan deprem

Sahaya şehidin rütbesiyle çıktılar!

Yaz saati hakkında flaş karar