Meteorolojiden flaş uyarı! Saat verildi

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre gece saatlerinden sonra İstanbul'un batısı ile Antalya'nın batı kıyılarında aralıklı yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in batısında da sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji iç ve doğu kesimler için kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısında bulunurken, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli rüzgar beklendiğinden olumsuz şartlara karşı dikkatli olunması istendi.

23.01.2021 Cumartesi 09:55
Güncellenme: 23.01.2021 10:00
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in batısı, gece saatlerinden sonra İstanbul'un batısı ile Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI
 
İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI
 
Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
 
Rüzgarın; Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA
 
Parçalı, batısının çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir'in batısı ile zamanla Edirne ve Kırklareli çevreleri ile gece saatlerinden sonra İstanbul'un batı kesimlerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
EDİRNE °C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu
 
İSTANBUL °C, 15°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı yağmur ve sağanak yağışlı
 
KIRKLARELİ °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu
 
KOCAELİ °C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu
 
EGE
 
Parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege'nin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
A.KARAHİSAR °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu
 
DENİZLİ °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
İZMİR °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
 
KÜTAHYA °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
AKDENİZ
 
Az bulutlu, Batı Akdeniz'in parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kıyılarının, gece saatlerinden sonra Antalya'nın merkez ilçelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
ADANA °C, 16°C
Az bulutlu
 
ANTALYA °C, 16°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyıları, gece saatlerinden sonra merkez ilçeleri yer yer yağmur ve sağanak yağışlı
 
HATAY °C, 12°C
Az bulutlu
 
ISPARTA °C, 9°C
Parçalı yer yer çok bulutlu
 
İÇ ANADOLU
 
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinden kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
ANKARA °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu
 
ESKİŞEHİR °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu
 
KONYA °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu
 
SİVAS °C, 0°C
Parçalı ve az bulutlu
 
BATI KARADENİZ
 
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
BOLU °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu
 
DÜZCE °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu
 
KASTAMONU °C, 6°C
Parçalı ve az bulutlu
 
ZONGULDAK °C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
 
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır
 
AMASYA °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu
 
RİZE °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu
 
SAMSUN °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu
 
TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu
 
DOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır
 
ERZURUM °C, -8°C
Parçalı ve az bulutlu
 
HAKKÂRİ °C, 0°C
Parçalı ve az bulutlu
 
KARS °C, -9°C
Parçalı ve az bulutlu
 
VAN °C, -1°C
Parçalı ve az bulutlu
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
 
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
DİYARBAKIR °C, 6°C
Az bulutlu ve açık
 
GAZİANTEP °C, 9°C
Az bulutlu ve açık
 
SİİRT °C, 6°C
Az bulutlu ve açık
 
ŞANLIURFA °C, 11°C
Az bulutlu ve açık

HABER ÖNERİLERİ

Köylüleri ayağa kaldıran olay! Muhtar bile engel olamadı

Köyde ilginç olay! Evinin bahçesinde Kurtuluş Savaşı...

Burası 'hayalet köy' Koskoca mahallede sadece 2 kişi...

Taksici telefonda "makyaj yap" deyince rezalet ortaya çıktı

Ankara'da molozların arasında 20 ölü köpek bulundu

Şanlıurfalı kuyumcuya aşk tuzağı

Gaziantepli usta yaptı! Altın kaplama

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde intihar girişimi!

Önceden yere döküyorlardı, değeri yeni ortaya çıktı! Kilosu 100 lira...

İstanbul'da üniversite öğrencisine toplu işkence ve istismar!