MEB'den ders saatleri ile ilgili flaş karar!

Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenciyi etkileyecek yeni sistem için çalışma yapıyor. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, "Ders saati ve çeşidi azalacak. Ay sonunda yeni müfredatı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklayacak" dedi.

14.03.2019 Perşembe 08:06
Güncellenme: 14.03.2019 17:15
İHA
Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerine çalıştıklarını ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, ay sonunda yeni müfredatı ay sonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklayacağını söyledi. 
 
Kırıkkale’de katıldığı bir panel sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada yeni Eğitim Vizyonu içerisindeki müfredat programlarıyla ilgili belgi verdi.  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, “Malumunuz Bakanımızın Ekim ayı başlarında ilan ettiği 'Eğitimde Vizyon 2023' çalışmamız vardı. O vizyon çalışmasında her şey takvime bağlı bir şekilde var zaten.
 
Yine orada bakan beyin ilan ettiği takvim Mart sonunda bütün sınıflarla alakalı programların açıklanmasına dair her şey olacak. Dolayısıyla orada haftalık ders çizelgeleri ve azalan dersler, eklenen dersler, programlar vs. tüm boyutlarıyla bu konuyu bakan bey ilan edecekler. Şu anda neyi söylersek erken söylemiş oluruz. 2023 Vizyon belgesinde yazdı zaten, sayın Bakanımız bu olayı da ilan etti. Söylediğimiz şey şu: Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerinde çalışıyoruz. Ama bunun ne olduğu, nasıl olduğu, boyutları, nasıl uygulanacağı konularının hepsi sayın bakan tarafından ilan edilecek” diye konuştu.  
 

HABER ÖNERİLERİ

MEB duyurdu! Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili flaş karar…

MEB harekete geçti! Öğrenci karneleri değişiyor

MEB açıkladı: O okulların tümünde başladı

MEB başlattı: 10 milyon öğrenci için geçerli

Boğaziçi Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 200'de

MEB harekete geçti! Bütün illere uyarı gitti...

ÖSYM dördüncü 'e-Sınav' merkezini Adana'da açacak

MEB duyurdu,resmen başladı! 24 Kasım'da öğretmenler...

Ehliyet yenileyecekler dikkat!

MEB'in yaygın eğitim kurslarına 6 milyondan fazla kişi katıldı