MEB'den Arapça öğretmenlerine Türkiye ve Katar'da hizmet içi eğitim

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi hedefleri doğrultusunda Arapça öğretmenlerine Türkiye ve Katar'da hizmet içi eğitimler düzenlenmesi kararlaştırıldı. Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile Arapça öğretmenlerinin konuşma, yazma, okuduğunu anlama ve dinleme becerileriyle Arapça öğretimi düzeylerinin artırılması hedefleniyor.

17.05.2019 Cuma 12:51
Güncellenme: 17.05.2019 12:53
AA
MEB'den Arapça öğretmenlerine Türkiye ve Katar'da hizmet içi  eğitimi düzenleyecek. Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile Arapça öğretmenlerinin,  konuşma, yazma, okuduğunu anlama ve dinleme beceriyle Arapça öğretimi  düzeylerinin artırılması hedefleniyor. 2023 Eğitim Vizyonu'nda yabancı dil öğretmenlerinin lisansüstü ve  sertifika düzeylerindeki hizmet içi eğitim çalışmalarına uluslararası ve ulusal  düzeydeki kaynakların kullanımıyla özel önem verilmesi hedefi konulmuştu.  
 
AA muhabirinin Bakanlık yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Öğretmen  Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim  Vizyon Belgesi hedefleri doğrultusunda "Arapça Öğretmenleri Mesleki Gelişim  Sertifika Programı"nı başlattı. 
 
  Arapça öğretmenlerinin, konuşma, yazma, okuduğunu anlama ve dinleme  olmak üzere dört dil beceri alanlarıyla Arapça öğretimi alanındaki mesleki  becerilerinin artırılmasının hedeflendiği Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile  Arapça dil eğitiminin geliştirilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. 
 
Arapça öğretmenleri hem Türkiye'de hem de Katar'da eğitim alacak 
 
Eğitimlerin 1. fazı Türkiye'de, 2. fazı ise Katar'da  gerçekleştirilecek. Türkiye'de düzenlenecek eğitimin 3. fazında beceri ve  metodoloji eğitimleri verilecek. Türkiye'deki eğitimler, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel  Müdürlüğü ve Ahmet Yesevi Üniversitesi iş birliği ile düzenlenecek.  Arapça öğretmenleri Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü  ve Katar Üniversitesi iş birliği ile Katar'da da mesleki gelişim programına devam  edecek.
 
  

HABER ÖNERİLERİ

MEB ilan etti! Ve başladı, 31 Temmuz'a kadar sürecek...

Sınavdan yarım saat erken çıkan öğrencilere puan formülü

Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor mu? MEB'den flaş açıklama! Okulların açılacağı tarih belli oldu

YKS'ye damga vuran soru! ÖSYM'nin Mabel Matiz sorusu sosyal medyada!

KPSS sınavına kimler girebilir? Puanlar hangi alımlarda kullanılacak?

MEB resmen duyurdu! Kaldırıldı, artık yapılmayacak

2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? Çocuğum hangi okula gidecek?

MEB duyurdu! Gelecek yıl da olacak...

KPSS tercih ve yerleştirme tarihleri açıklandı!

Eğitimcilerden AYT yorumları! YKS hakkında eğitimciler ne diyor? Eğitimcilere göre AYT zor muydu?