Maliye Bakanı Ağbal: Başvuranların sayısı 1 milyon 6 bini buldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal,"Bugün itibarıyla Türkiye genelinde yeniden yapılandırma kanununa başvuru sayısı 1 milyon 6 bini buldu. Şu ana kadar 6,8 milyar liralık alacağı yapılandırdık. Ben olağanüstü bir başvuru bekliyorum. Bu sene bütçemize buradan 15-16 milyar liralık bir gelir gelecek" dedi.

12.06.2018 Salı 17:14
Güncellenme: 12.06.2018 17:19
 Maliye Bakanı Naci Ağbal, Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaretinde  yaptığı konuşmada, muhasebeci ve mali müşavirlerin sorunlarını çok iyi bildiğini  dile getirerek, sorunların çözümü noktasında hayata geçirmeyi planladıkları  çalışmaları anlattı.
 
"Bugün itibarıyla Türkiye genelinde yeniden yapılandırma kanununa  başvuru sayısı 1 milyon 6 bini buldu." ifadesini kullanan Ağbal, "1 milyon 6 bin  vatandaşımız müracaatını yaptı, şu ana kadar 6,8 milyar liralık alacağı  yapılandırdık. Gerçekten tarihi bir fırsat, özellikle geçmiş dönem borçlarının  ödenmesinde olağanüstü imkanlar sunuyor." diye konuştu.
 
Sunulan ödeme seçenekleri hakkında bilgi veren Ağbal,  vatandaşların lehine bir uygulama olduğunu vurguladı. Ağbal, "Ben olağanüstü bir  başvuru bekliyorum. Bu sene bütçemize buradan 15-16 milyar liralık bir gelir  gelecek ama diğer taraftan vatandaşlarımız da borçlarını vadeye yaymış olacaklar,  36 aya kadar ödeme imkanı var. Hem vatandaş memnun olacak hem de bizler memnun  olacağız." dedi.
 
Maliye ile davası olanlara da güzel bir indirimin söz konusu  olduğunu aktaran Ağbal, "Cezaları tamamen siliyoruz, vergilerin yarısını hatta  yüzde 80’ini almıyoruz, o da büyük bir imkan." ifadesini kullandı.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

İşçilere vergi iadesi müjdesi! Binlerce kişiyi ilgilendiriyor

Emekliye çifte zam! Kuruşu kuruşuna hesaplandı

300 bin kadına vergisiz kazanç

Türkiye için güzel haber! 1 milyar euroluk dev yatırım

VakıfBank'tan flaş açıklama! '1 yıl içinde ödeyin, faiz almayalım'

Kiracılara iyi haber

3 bin 619 özel güvenlik görevlisi alınacak

Bakan Selçuk açıkladı! O ücretler arttırıldı

İstanbul Havalimanı'na taşınma ile ilgili flaş açıklamalar

Günde kaç saat çalışmak yasal?