Madenciler için oksijen maskesi satın alınacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden ocaklarında çalışan işçiler için 500 "oksijenli ferdi kurtarıcı maske" satın alacak.

10.09.2017 Pazar 14:32
Güncellenme: 10.09.2017 14:34
AA

Kurumun internet sitesinde yer alan şartnameye göre, TTK yer altı  kömür madeni ocaklarında metan gazlı ortamlarda çalışanların yangın veya infilak  sonucu oluşan tehlikeli ortamlardan kaçış esnasında solunumun korunmasında  kullanması amacıyla ihaleyle satın alınacak maskeler için teklifler, 18 Ekim'e  kadar kabul edilecek.

İhale şartnamesine göre, müessese müdürlüklerinden Kozlu ve Armutçuk  maden ocaklarında kullanılacak maskeler AB direktiflerine uygun olacak, ortam  havasından etkilenmeyecek.

En az 30 dakikalık kullanım süresine sahip maskeler, toz ve rutubete  karşı sızdırmaz, darbeye dayanıklı omuzda taşımaya uygun ve kolay test edilebilir  olacak.

İmalatçı firmanın her türlü dizayn, malzeme ve işçilik hatalarına  karşı ferdi kurtarıcılara 5 yıl garanti vereceği ifade edilen şartnamede,  eğitimde kullanılmak üzere de 25 maske, 2 sızdırmazlık test cihazı ile eğitim  araçlarının ücretsiz temin edileceği belirtildi.

HABER ÖNERİLERİ

Başbakan Yıldırım açıkladı: Kentsel dönüşüme özel faiz tarifesi!

Bakan Albayrak'tan yaz saati açıklaması geldi

Türkiye'ye karşı operasyon için düğmeye bastılar!

8 bin megavatla Türkiye rekoru

Benzine indirim geldi

Stüdyo ev ve otopark öncesi ruhsata hücum

Türk Telekom'a yeni talip!

Merkez Bankası gecelik borç alma limitini sıfıra indirdi

Türkiye'ye para yağdı! Son 15 yılda...

Anne olana 4 bin 500 lira