Madenciler için oksijen maskesi satın alınacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden ocaklarında çalışan işçiler için 500 "oksijenli ferdi kurtarıcı maske" satın alacak.

10.09.2017 Pazar 14:32
Güncellenme: 10.09.2017 14:34
AA

Kurumun internet sitesinde yer alan şartnameye göre, TTK yer altı  kömür madeni ocaklarında metan gazlı ortamlarda çalışanların yangın veya infilak  sonucu oluşan tehlikeli ortamlardan kaçış esnasında solunumun korunmasında  kullanması amacıyla ihaleyle satın alınacak maskeler için teklifler, 18 Ekim'e  kadar kabul edilecek.

İhale şartnamesine göre, müessese müdürlüklerinden Kozlu ve Armutçuk  maden ocaklarında kullanılacak maskeler AB direktiflerine uygun olacak, ortam  havasından etkilenmeyecek.

En az 30 dakikalık kullanım süresine sahip maskeler, toz ve rutubete  karşı sızdırmaz, darbeye dayanıklı omuzda taşımaya uygun ve kolay test edilebilir  olacak.

İmalatçı firmanın her türlü dizayn, malzeme ve işçilik hatalarına  karşı ferdi kurtarıcılara 5 yıl garanti vereceği ifade edilen şartnamede,  eğitimde kullanılmak üzere de 25 maske, 2 sızdırmazlık test cihazı ile eğitim  araçlarının ücretsiz temin edileceği belirtildi.

HABER ÖNERİLERİ

THY bin pilot alacak

Bakan Fakıbaba'dan "patates" açıklaması

Hurda araç teşviğinde ÖTV indirim uygulaması başladı

Başvuran ödemeyecek, son gün 31 Temmuz! Milyonları ilgilendiriyor

Seçim günü Eskihisar-Yalova feribot seferleri ücretsiz

Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

IMF, Türkiye ile ilgili iddiaları yalanladı

Yeni nesil teşvik uygulaması başladı

TMSF'den Dumankaya ve Fi Yapı mağdurları hakkında flaş açıklama

Tüfenkci'den patates ve soğan fiyatları hakkında flaş uyarı!