Madenciler için oksijen maskesi satın alınacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden ocaklarında çalışan işçiler için 500 "oksijenli ferdi kurtarıcı maske" satın alacak.

10.09.2017 Pazar 14:32
Güncellenme: 10.09.2017 14:34
AA

Kurumun internet sitesinde yer alan şartnameye göre, TTK yer altı  kömür madeni ocaklarında metan gazlı ortamlarda çalışanların yangın veya infilak  sonucu oluşan tehlikeli ortamlardan kaçış esnasında solunumun korunmasında  kullanması amacıyla ihaleyle satın alınacak maskeler için teklifler, 18 Ekim'e  kadar kabul edilecek.

İhale şartnamesine göre, müessese müdürlüklerinden Kozlu ve Armutçuk  maden ocaklarında kullanılacak maskeler AB direktiflerine uygun olacak, ortam  havasından etkilenmeyecek.

En az 30 dakikalık kullanım süresine sahip maskeler, toz ve rutubete  karşı sızdırmaz, darbeye dayanıklı omuzda taşımaya uygun ve kolay test edilebilir  olacak.

İmalatçı firmanın her türlü dizayn, malzeme ve işçilik hatalarına  karşı ferdi kurtarıcılara 5 yıl garanti vereceği ifade edilen şartnamede,  eğitimde kullanılmak üzere de 25 maske, 2 sızdırmazlık test cihazı ile eğitim  araçlarının ücretsiz temin edileceği belirtildi.

HABER ÖNERİLERİ

5 milyon emekliye zam

Kıdeme zam geliyor

Büyük vurgun: Kabul etmeyen işten atılıyor

Türkiye’deki satışları durma noktasında

Gümrük Bakanlığı'ndan 'slime' incelemesi

THY, 40 adet 787-9 Dreamliner uçağı için görüşmelere başladı

Emekliye ek ödeme

Vefat eden eş ve anne babadan çift ölüm aylığı alabilirsiniz

Kamuya 50 binden fazla personel alınacak

Bakan müjdeyi verdi, isteyen alabilecek: Faizsiz 700 bin TL kredi!