Macron'a bir darbe de kendi halkından geldi! 'Gerçek lider değil'

Doğu Akdeniz'de girilimi tırmandırmaya yönelik saldırgan ve yayılmacı siyaset izleyen Macron'a bir tepki de kendi halkından geldi. Le Monde gazetesi ve Ipsos/Sopra Steria kamuoyu araştırma şirketinin ortaklaşa yaptığı kamuoyu araştırmasına katılanların yüzde 82'si "Fransa'da düzeni sağlayacak gerçek bir lidere ihtiyaç var" dedi.

16.09.2020 Çarşamba 09:53
Güncellenme: 16.09.2020 10:07
Doğu Akdeniz'de girilimi tırmandırmaya yönelik saldırgan ve yayılmacı siyaset izleyen Macron'a bir tepki de kendi halkından geldi. Fransa'da yapılan bir kamuoyu araştırması çarpıcı gereği gözler önüne serdi. Le Monde gazetesi ve Ipsos/Sopra Steria kamuoyu araştırma şirketinin ortaklaşa yaptığı kamuoyu araştırmasına katılanların yüzde 82'si "Fransa'da düzeni sağlayacak gerçek bir lidere ihtiyaç var" dedi.
 
Fransa'da Ipsos/Sopra Steria araştırma şirketinin son araştırması ülkede Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hükümetine duyulan güvenin azaldığını ortaya koydu. Le Monde gazetesinde pazartesi günü yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, ankete katılanların yüzde 82'si "ülke içinde düzenin sağlanması için gerçek bir lidere ihtiyaç olduğunu" belirtti.
 
Bu oranın, geçtiğimiz yıl yapılan araştırmalara oranla yüzde 3'lük bir artış anlamına geldiği belirtildi. Eylül ayı başında YouGov tarafından yapılan bir anket de Fransız halkının yüzde 61'inin Cumhurbaşkanı Macron'u onaylamadığını ortaya koymuştu.
 
ÜLKE İÇİ TEPKİLER DEVAM EDİYOR
 
Yenişafak'ın haberine göre; Kasım 2018'den beri sarı yelekliler protestolarına sahne olan Fransa'da halk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yönetiminden de memnun değil. BFM televizyonu için yapılan anket sonuçlarında, halkın yüzde 52'sinin Macron'un krizi çözüme kavuşturmak için attığı adımlara güvenmediği yer almıştı.
 
 
Öte yandan, Macron'un Yunanistan'ı kışkırtarak Doğu Akdeniz'de gerilimi artırmasına yönelik ülke içinden tepkiler de gelmeye devam ediyor. Fransız L'Opinion gazetesi, Fransa Cumhurbaşkanı'nın Doğu Akdeniz konusunda Yunanistan'ın peşinden gitmesini eleştirerek, Fransa'nın bölgede tansiyonu düşürmesi gerektiğini yazdı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Bakan Koca'dan aşı müjdesi!

Bakan Gül duyurdu: İstanbul ve diğer illerde de yaygınlaşacak

Didim Belediyesinde skandallar bitmiyor! Tecavüz sonrası şimdi de bu! 50 milyon...

Türkiye bu istismar iddiası ile çalkalanıyor! 2 ay boyunca...

PKK'nın suikast timi sigara içerken fark edilerek İHA tarafından etkisiz hale getirildi!

Bilim Kurulu açıkladı! En az bir hafta yasak

Milli Savunma Bakanı Akar: 'Hayal gören Macron'un kendisi'

İstanbul'da mesai saatleri değişti! İşte yeni mesai saatleri...

Müge Anlı'dan eleştirilere canlı yayında yanıt: Kim ne kadar tehdit ederse etsin...

Tek tek tespit edildi! Çok sayıda fuhuş evine baskın...