Kütahya 4 gündür yanıyor! Vatandaşlar seferber oldu

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi sakinleri, Domaniç'teki orman yangın söndürme çalışmalarına destek olmak için bölgeye gönderilmek üzere gıda ve tıbbi malzeme bağışında bulundu.

13.09.2017 Çarşamba 22:31
Güncellenme: 13.09.2017 22:42
AA
Tavşanlı Belediyesi, Domaniç ve Emet ilçelerinde çıkan orman  yangınları nedeniyle belediye hoparlöründen ve sosyal medya üzerinden yangın  söndürme çalışmalarında gönüllü olunması ve yangınla mücadele eden işçilere  kumanya hazırlanması konusunda seferberlik çağrısında bulundu.
 
Bunun üzerine çok sayıda vatandaş, yangın söndürme çalışmalarına  katılmak ve bağışta bulunmak için belediyeye akın etti.
 
Ayrıca vatandaşlar, yangın söndürme çalışmalarına katılanlar için su,  hazır yiyecek, pide, gözleme, ekmek, sebze, ayran, ağrı kesici, yanık kremi,  dudak nemlendirici gibi malzemelerden oluşan bağışlarda bulundu.
 
 
 
Yangınla mücadele için gönüllü olan vatandaşlar ve bağışlanan  malzemeler araçlarla yangın bölgelerine sevk edildi.
 
Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden, gazetecilere yaptığı  açıklamada, Kütahya'daki yangınlardan Tavşanlı halkının büyük üzüntü duyduğunu  söyledi.
 
Domaniç ormanlarının 4 gün boyunca yangın esareti altında kaldığını  dile getiren Özden, şöyle konuştu:
 
"Bizler Tavşanlı Belediyesi olarak ilk günden itibaren gerek itfaiye  teşkilatımızla gerekse araç takviyesiyle Domaniç ve Emet ilçelerinde çıkan  yangınlarda görev aldık. Bugün de böyle bir anlamlı kampanya düzenledik.  Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Halen devam eden yangında görev yapan  personeller ile gönüllü vatandaşlarımıza destek olmak için hazır yiyecek ve  sağlık ürünlerinden oluşan yardım paketleri hazırladık. Toplam 6 araç erzak  malzemeleriyle dolu şekilde Domaniç’e gönderildi."

HABER ÖNERİLERİ

ABD'nin S-400 tehdidine Türkiye'den cevap! F-35 gelmezse...

Türk savunma sanayi Asya’nın gözdesi oldu

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan ders saati açıklaması

İklim konferansında talepler kabul edilmeyince Türk heyeti rest çekti

NATO Genel Sekreteri, Erdoğan'dan özür diledi!

PKK'lı Hülya Eroğlu'nun cenazesine HDP'li vekiller de katıldı

Batı Akdeniz için sağanak uyarısı

Hakan Şükür'ün lüks hayatı görüntülendi

Talimat verdiler! Türkiye'ye saldırmaya hazır olun

Tunceli'de 6 sığınak ile 4 bombalı tuzak ele geçirildi