Koşuyolu’nun en samimi mekanı: Monkey Business

Kadıköy’ün parlayan yıldızı Koşuyolu’nda açılan Monkey Business, English Pub konseptiyle eğlenceli ve lezzeti vakit geçirmek isteyenler için ideal.

07.07.2018 Cumartesi 02:30
Güncellenme: 06.07.2018 20:45
Kerem Akyıldız / akyzkerem@gmail.com
Adını bir maymun ve borsa hikayesinden alan Monkey Business, Koşuyolu’nda açıldı. Evcil hayvan ve sokak hayvanlarına kapılarını ardına kadar açan Monkey Business, maç yayınları ve spor etkinlikleriyle dikkat çekiyor. Türkiye Dart Ligi müsabakalarının da yapıldığı mekan, bir nevi “mahalle pub”’ı.  İnsanların aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirmelerini amaçlayan mekanın sahibi Serdar Koçak, “Asıl amacımız bir mahalle pub’ı yaratmaktı. İnsanlar evlerinden pijamalarıya çıkıp buraya gelebiliyorlar. Kendine has bir semt Koşuyolu. Yüzde 90 müdavim kültürü mevcut. Genelde herkes birbirini tanıyor” diyor.  
Biranın yanında gidecek yemekler tarzında bir mönü’ye sahip olan Monkey Business, Black ve Pink Monkey Burger ile dikkat çekiyor. Renkli olmalarına rağmen bu renk gıda boyası yerine kalamar mürekkebi’nden yapılıyor. “Mönümüzün özelliği sadece pub mutfağı olması. Dünya Mutfağı tarzında değil. Ekmeğinden sosisine kadar ürünlerin yüzde 90’ını kendimiz yapıyoruz” diyen Şef Bihter Koçak’ın spesiyalleri ise Frankfurt Sosis ve Black Monkey Burger.

HABER ÖNERİLERİ

50 yaşından sonra hamilelik için yumurta nakli gerekli

Hangi kahvaltılık gevrek gerçekten sağlıklı?

Uykuya dalamamak önemli bir uyku bozukluğudur

Cerrahi müdahale olmadan göz altı torbalarından kurtulun

Sıradan rolleri istemem

Ege’de gizli bir cennet Villa Kore Çeşme

“Adım Hanri!..” Ata’nın huzurunda Türk hissetiğim an

At binmek çocukların gelişimini hızlandırıyor

Hangi egzersiz ne işe yarıyor?

Göynük’te 200 yıllık tarihi ev müzeye döndü