Korkulan oldu! Karantina haberleri peş peşe geliyor

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Günlük corona virüs tablosunda vaka sayısı artarken Türkiye'nin dört bir yanından karantina haberleri de gelmeye devam ediyor.

05.08.2020 Çarşamba 19:36
Güncellenme: 05.08.2020 19:48
Türkiye genelinde corona virüs vakaları günden güne artıyor. Türkiye'nin  dört bir yanından karantina haberleri de gelmeye devam ediyor. İşte Türkiye'de karantinaya alınan ilçeler ve köyler:
 
GÜMÜŞHANE
 
Gümüşhane'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı. 
 
Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Şiran ilçesine bağlı  Evren köyünde bazı vatandaşların Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ifade edildi.
 
Açıklamada, filyasyon çalışmaları neticesinde, kamu sağlığının  korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu köyde bugün saat  20.00'dan itibaren karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği belirtildi.
 
ADIYAMAN
 
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine 2 köy koranavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün süreyle karantinaya alındı.
 
İlçeye bağlı Meydan ve Çatalağaç köylerinde oturan bazı vatandaşların koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Meydan Köyü 2 Ağustos ve Çatalağaç köyü 5 Ağustos tarihinden itibaren 14 gün süreyle karantinaya alındı. Güvenlik güçleri tarafından köylere giriş ve çıkışlar kapatıldı.
 
TOKAT
 
Tokat'ın Sulusaray ilçesinde, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında bir mahalle karantinaya  alındı.  
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  toplantısında, vaka tespit edilen yerlerle ilgili durumun görüşüldüğü  belirtildi. 
Toplantıda Malum Seyit Tekke Mahallesi'nde 14 gün süreyle karantina  uygulanmasına karar verildiği bildirildi.
 
AFYONKARAHİSAR
 
Afyonkarahisar'da Beyyazı beldesi, yapılan bir düğünün ardından koronavirüs vakalarında artış yaşanması üzerine karantinaya alındı.
 
Merkeze bağlı 3 bin 300 nüfuslu Beyyazı beldesinde, bir düğünün ardından koronavirüs vaka sayısı 48'e yükseldi. Yapılan filyasyon çalışmasıyla da 48 vakanın aileleriyle birlikte 1800 kişinin risk altında olduğu saptandı. 
 
İl Hıfzısıhha Kurulu da beldede karantina uygulanmasına karar verildi. Kararda, "Merkez ilçemize bağlı Beyyazı beldesi merkezinde ikamet eden vatandaşlarımızda yapılan Covid-19 testlerinde pozitif vakaların artması, bulaş riskinin yüksek olması nedeniyle Beyyazı'da hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla kurulumuzca tedbirlerin artırılması uygun görülmüştür. Bu kapsamda Beyyazı beldesinin 04.08.2020 tarihi saat 23.58 itibarıyla ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina altına alınmasına, beldede yaşayan vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerden çıkmamasına, temel ihtiyaçların giderilmesi için her evden sadece bir kişinin dışarı çıkmasına karar verilmiştir" denildi.
 
KARS
 
Kars'ın Kağızman ilçesinde bir köy, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, salgının yayılmasının engellenmesi,  sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Paslı  köyünde karantina uygulaması başlatıldığı belirtildi.
 
Açıklamada, tedbirler kapsamında köye giriş ve çıkışların durdurulduğu  kaydedildi.
 
Kentte, merkeze bağlı Tekneli köyü dün, Digor ilçesi Dağpınar beldesi  de bugün salgın nedeniyle karantina altına alınmıştı.

HABER ÖNERİLERİ

Bilim Kurulu açıkladı! En az bir hafta yasak

Üs bölgesine roketatarlı saldırı! Şehit ve yaralı askerlerimiz var

Kimlik ve ehliyette yeni dönem! Bakan Soylu açıkladı, ücretsiz...

Vatandaşın sağlığıyla oynuyorlar!

Vatandaşın sağlığıyla oynuyorlar!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Rusya'dan sınır noktasına flaş S-400 hamlesi!

Milli Savunma Bakanı Akar: 'Hayal gören Macron'un kendisi'