Konutta ABD ‘Tepe’ noktası

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmalarından Tepe İnşaat, ABD’ye açılıyor. ABD’de Tepe USA adında bir şirket kurulurken, ilk yatırımın gelecek yıl yapılması planlanıyor

10.09.2017 Pazar 02:30
Güncellenme: 10.09.2017 02:14

Dünya müteahhitlik listesinde 166’ncı sırada bulunan Tepe İnşaat, önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’de 2.1 milyar liralık yatırım yapmayı planlarken, yurt dışını da radarına aldı. Bir süredir Kanada, İngiltere ve ABD’de araştırmalar yapan şirket, ABD’de karar kıldı ve ‘Tepe USA’ adında bir şirket kurdu. ABD’de yatırım fırsatlarını takibe alan şirket, kendi yatırım projeleri dışında taahhüt işlerini de inceliyor. Miami, Washington ve Boston’da çalışmalarını yoğunlaştıran Tepe İnşaat’ın Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz, 2018’de bir konut projesi için başlangıç yatırımı olabileceğini söyledi. Oğuz, “Somut adımları kısa sürede atacağız” dedi.

Yeni projeler yolda

Atila Kemal Oğuz ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Ankara, şirketin önümüzdeki dönem hedeflerini açıkladı. Oğuz, 2017’nin ilk yarısında Ankara’da Mesa Mesken ile Park Mozaik projesinde ilk etabı teslim ettiklerinin bilgisini vererek, yükleniciliğini üstlendikleri Kartal’daki AND Pastel ve Türkmenistan’daki cam fabrikası inşaatlarına devam ettiklerini söyledi.

İki yeni konut projesinin de olduğunu ifade eden Oğuz, şu bilgileri verdi: “İstanbul Ömerli’de Sırapınar bölgesinde ‘Tepe Aura’ projesine başlıyoruz. 98 konutluk villa tadında bahçeli konutlar yapıyoruz. 100 milyon lira yatırım yapacağız. Ankara’da da Ovakent bölgesinde kendimize ait 30 dönüm arsamızda ‘Tepe Steps’ adında bir projeye başlıyoruz. 200 milyon lira yatırım hedefliyoruz.”

Hasanpaşa ve Beşiktaş’ta dönüşüme başlıyor

İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerinden de söz eden Oğuz, şunları söyledi: “Kadıköy Hasanpaşa’da 14 dönümlük bir arsa üzerinde kentsel dönüşüm projesi için ciddi çalışmalarımız oldu. Bu proje için toplam yatırım tutarı 520 milyon lira olacak ve 2018 ilk çeyreğinde inşaata başlamayı hedefliyoruz. Kentsel dönüşüm projelerimiz Hasanpaşa ile sınırlı kalmayacak Avrupa yakasında da Beşiktaş’ta iki büyük ölçekli, prestijli proje hazırlığındayız. Bu projeler için 450 milyon dolar yatırım öngörümüz bulunuyor.” 

HABER ÖNERİLERİ

5 milyon emekliye zam

Kıdeme zam geliyor

Büyük vurgun: Kabul etmeyen işten atılıyor

Türkiye’deki satışları durma noktasında

Gümrük Bakanlığı'ndan 'slime' incelemesi

THY, 40 adet 787-9 Dreamliner uçağı için görüşmelere başladı

Emekliye ek ödeme

Vefat eden eş ve anne babadan çift ölüm aylığı alabilirsiniz

Kamuya 50 binden fazla personel alınacak

Bakan müjdeyi verdi, isteyen alabilecek: Faizsiz 700 bin TL kredi!