Kırmızı bültenle aranıyordu! Slovakya'da yakalandı

Interpol tarafından uyuşturucu çetesine liderlik yaptığı gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Polonyalı güzel Magdalena Kralka, Slovakya'da yakalanmasının ardından Polonya’ya getirildi.

21.11.2020 Cumartesi 21:04
Güncellenme: 21.11.2020 21:04
İHA
Interpol'ün bir uyuşturucu çetesine liderlik yaptığı gerekçesiyle kırmızı bültenle aradığı Polonyalı güzel Magdalena Kralka, Slovakya'da yakalanmasının ardından Polonya Emniyet Müdürlüğüne bağlı "Gölge Avcıları" ekibi tarafından ülkesi Polonya'ya getirildi. Polonya'nın Malopolski ve Zachodniopomorski bölgelerinde 65 kilo marihuana ve kokain dağıtmakla suçlanan Kralka için Polonya polisinin talebi üzerine Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı. Güzelliğiyle dikkat çeken uyuşturucu çetesi liderinin yakalanması için polis sosyal medya üzerinden de duyuru yapmıştı. Kralka'nın çete liderliğini 2017 yılında aynı zamanda sevgilisi de olan bir önceki liderin tutuklanmasının ardından üstlendiği bildirilmişti.
 
Macaristan polisinin elinden son anda kaçmayı başardı
 
Interpol'ün kırmızı bülten ilanının ardından Polonya polisi tarafından Kralka'yı yakalamak için oluşturulan "Gölge Avcıları" ekibi ilk olarak 32 yaşındaki Kralka'nın İspanya, Tayland ve Ukrayna'da saklanabileceği üzerinde durdu. Ekip, aylar süren çalışmasının ardından geçtiğimiz Şubat ayında Polonyalı çete liderinin izini Budapeşte'de buldu.
 
Macaristan polisinin elinden son anda kaçmayı başaran Kralka, Slovakya'nın Zwolen kentinde polis tarafından yakalandı. Kralka, Polonya'da adil yargılanmayacağı gerekçesiyle Slovakya'dan sığınma talep etti. Polonyalı çete liderinin talebini değerlendiren Slovak yetkililer, Kralka'nın sığınma başvurusunu reddetti. Bunun üzerine Kralka karara itirazda bulundu. İtirazı değerlendiren üst mahkeme ise alt mahkemenin kararını yerinde buldu. Polonya'ya iadesi kesinleşen Kralka için Polonyalı yetkililer Slovakya'ya giderek Kralka'yı teslim aldı.
 
Polonya'ya getirilerek gözaltına alınan Kralka'nın Pazartesi günü savcılığa çıkarılması bekleniyor.

HABER ÖNERİLERİ

Joe Biden'dan flaş Türkiye açıklaması!

Joe Biden'dan flaş Türkiye açıklaması!

SİHA'larla Türkler gibi vurun! Ruslara karşı ilk kez...

Gizemi çözülemiyor! Bu kez de Kaliforniya’da bulundu...

Çin'de öldürülerek sosis yapılması planlanan 40 köpek bulundu

Dağlık Karabağ'da 2 bin 783 Azerbaycan askeri hayatını kaybetti

Dağlık Karabağ'da 2 bin 783 Azerbaycan askeri hayatını kaybetti

Rusya'ya ABD kuşatması! Dünyanın en büyüğü harekete geçiyor

Rusya'ya ABD kuşatması! Dünyanın en büyüğü harekete geçiyor

Ermenistan sefil oldu! Avrupa ordusunun Türk SİHA'ları karşısında hiç şansı yok...