Kendimi kız arkadaşımla rahat hissediyorum

Erkenci Kuş’ta rol alan Anıl Çelik ile sezonun en çok izlenen dizisi ve Ceycey karakterini konuştuk. Çelik, Ceycey’in, oynarken en heyecan duyduğu rollerden biri olduğunu söylüyor.

25.08.2018 Cumartesi 02:30
Güncellenme: 24.08.2018 21:07
Erkenci Kuş yaz sezonun en beğenilen işleri arasında. Bu projede sizi çeken ne oldu?
 
Öncelikle senaryoyu okuduğumda hem hikaye hem de “Ceycey” karakteri beni çok heyecanlandırdı. Daha önce oynadıklarıma benzemeyen ve senaryoda büyük alanları olan bir karakter.  
 
Ceycey nasıl bir karakter? Karakteri oluştururken zorlandınız mı?
 
Ceycey, çalıştığı ajansın getir-götür elemanı. Ajans için daha önemli bir konumda olduğunu insanlara empoze etmeye çalışıyor ve bunu da zekasıyla sağlamış durumda. Aslında çalıştığı ajansın kurumsallığında bir karakter olamıyor tam anlamıyla, 
 
Sosyal medyada çok aktif değilsiniz. Belli bir sebebi var mı?
 
Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum aslında. Fakat ben daha çok bir şey paylaşan değil de paylaşılan şeylere bakan kişi oluyorum sanırım. Twitter’da sürekli gündemi takip ediyorum. İnsanların benimle ilgili olumlu olumsuz eleştirilerini takip ediyorum ve dikkate de alıyorum.
 
Aşk hayatınız nasıl?
 
Aşk hayatım yolunda. Benimle aynı yöne bakan bir insanla birlikteyim.
 
En çabuk kaçtığınız, içinde yer almak istemediğiniz yerler nereler? 
 
Bir olaydan kaçmak yerine yüzleşmek ve sorunu kendimce çözmeye çalışan bir insanım. Kendimi sadece kız arkadaşım, evim ve ailemin yanında huzurlu hissediyorum.
 
Çekimler sırasında herkes birbirine saygılı
 
Yoğun bir set programınız var. Başrol oyuncusu Demet Özdemir’le daha önce de bir projede birlikte rol almıştınız. Çekimler nasıl geçiyor?
 
Çekimler dediğim gibi büyük bir saygı ortamında gerçekleşiyor. Tüm birimlerin birbirine saygısı fazlasıyla çalışılası bir ortamı beraberinde getiriyor. Kamera arkası ekibimiz çok profesyonel. Demet zaten benim yakın arkadaşım. Tekrar aynı sette olduğumuz için çok mutluyuz.
 
Emeğimin karşılığını almak mutlu ediyor
 
Dizinin bu kadar sevileceğini tahmin ediyor muydunuz? Sokakta izleyicilerden ne yönde tepkiler alıyorsunuz?
 
Dizinin başarılı olacağını tabii ki bekliyordum. Ceycey biraz aykırı bir karakter olduğu için başta çekincelerim vardı, insanların tepkilerini kestiremiyordum. Ancak izleyen tarafından kabul gördü ve çok sevildi. İnsanlar arabayla yanımdan geçerken kornalarına basıp Ceycey seni seviyoruz diye bağırıyorlar. Emeğimin karşılığını almam çok büyük mutluluk veriyor.
 
Oyuncu olmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?
 
Oyuncu olmaya karar verdiğim spesifik bir an yok aslında. Ailemin tiyatro sevgisi diyebilirim. Ankara da yaşarken ailemle hemen hemen her hafta sonu oyun izlemeye giderdik. Bu durum sahnede olma merakı uyandırdı bende. Yani oyunculuğa olan merakım ailemin tiyatro sevgisiyle başladı.

HABER ÖNERİLERİ

Kadınlar uzun vadeli ilişkide neden cinsellikten soğuyor?

Uykuya dalamamak önemli bir uyku bozukluğudur

Ünlü olunca menajer değiştiriyorlar

Hangi kahvaltılık gevrek gerçekten sağlıklı?

Yüzüne bakıp hastalığını söyle

Genç yaşta aşkı kaçırmamalı insan

"Ben de Türk'üm ve bunu gururla söyleyebilirim"

Güzellik teklif edilen rolleri etkiliyor

'İçimde pek çok farklı kadın var'

Odaya sığmayan hayatlar