Kaydı silinen öğrenci KDK kararıyla okuluna döndü

Atatürk Üniversitesinde ders sonucu kaydında yanlışlık yapıldığı için ilişiği kesilen yüksek lisans öğrencisi, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) kararıyla okuluna geri döndü.

14.05.2019 Salı 10:47
Güncellenme: 14.05.2019 10:52
AA
Kaydı silinen öğrenci KDK kararıyla okuluna döndü. KDK'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Üniversitesinde yüksek  lisans yapan ve seminer dersini başarıyla geçen öğrencinin ders sonucu kayıtlara yanlış geçirildiği için okulla ilişiği kesildi.
 
Öğrenci, üniversite yönetimine yaptığı itirazlar kabul edilmemesi  nedeniyle KDK'ye başvuruda bulundu. Bunun üzerine KDK, üniversite yönetiminden  bilgi ve belge talep etti.
Üniversite yönetimi, KDK'ye gönderdiği cevabi yazıda öğrencinin  seminer dersini geçtiğine dair bir kanıt olmadığını belirtti. Ombudsmanlık,  üniversite yönetiminin cevabı ve öğrencinin iddiaları üzerine yaptığı araştırmada  danışman öğretmenin tanıklığını delil kabul etti. Tez dönemine geçen bir  öğrencinin teknik olarak seminer dersini verdiğinin de belirlenmesi üzerine  öğrencinin haklı olduğu kanaatine varan KDK, üniversiteden kayıt silme işleminin  geri alınmasını istedi. Atatürk Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinin, KDK'nin verdiği tavsiye  kararını ilettiği Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu tarafından öğrenci  okula yeniden kabul edildi.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

LGS kontenjanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı!

MEB, LGS kılavuzunu yayınladı!

Öğretmen atama takvimi belli oldu

Hayatının hatasını yaptı! Dakikalarca uğraştı, çıkmayınca...

6 zayıfla sınıf geçmek olmayacak

KPSS sınavına kimler girebilir? Puanlar hangi alımlarda kullanılacak?

MEB bütün okullara yazı yolladı!

YKS için geri sayım başladı! Uyarı geldi, kimlik...

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı

Yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu