Kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılması genelgesi yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına ilişkin genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

12.10.2018 Cuma 03:30
Güncellenme: 12.10.2018 04:10
AA
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu  hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de  yayımlandı. 
 
Genelgede Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun  çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin  azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden  olduğunu vurguladı.
 
Kamu hizmetlerinde hantallığa neden olan hususların ortadan  kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet  ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu  itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin  sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular  anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde  neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler  hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru  sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağını belirtti.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Dans şampiyonu Cem Demir'in ölümü ile ilgili şok iddia!

Son dakika... Marmara Denizi'nde deprem!

İlber Ortaylı: O bölgelere yerleşin!

BTK, virüs ve tehlikeli yazılım bulaştıran siteleri açıkladı

FETÖ firarisi iş adamı sahte kimlikle yakalandı

Adnan Oktar’ın korkunç istismar tuzağı ortaya çıktı

Kar ve yağmur tüm yurdu saracak

Aldatılan eşe kötü haber! Yargıtay son sözünü söyledi

Her şeyi itiraf etti! Terör örgütünün kirli yüzü...

Türkiye tarihinde bir ilk! Kanser ilacı geliştirdi