Japonya ile ABD arasında anlaşma sağlandı

Fransa'nın Biarritz kentinde düzenlenen G7 Zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump ile ikili görüşmelerde bulunan Japonya Başbakanı Abe Şinzo, eylülde iki ülke arasında ticaret anlaşması imzalanacağını bildirdi.

25.08.2019 Pazar 22:32
Güncellenme: 25.08.2019 22:35
AA
Kyodo ajansının haberine göre, Abe ve Trump arasındaki ikili  görüşmenin sonucunda, Japonya ile ABD arasında eylülde ticaret anlaşması  imzalanması ve Kuzey Kore ile ilişkilerde iş birliğinin önemi gibi konularda  mutabakat sağlandı.
 
Abe, iki ülke ekonomisi için de çok büyük bir artı olacağını  kaydettiği ticaret anlaşmasının parçası olarak ABD'den ilave mısır satın  alınacağını belirtti.
 
Eylül sonunda düzenlenecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu öncesinde  anlaşmanın gerçekleşmesini hedeflediklerini belirten Abe, anlaşmaya dair son  ayrıntıların da o zamana kadar tamamlanacağını kaydetti.
 
Abe ayrıca, dün Japonya ile Kore Yarımadası arasındaki Doğu Denizi'ne  iki kısa menzilli füze fırlatan Kuzey Kore'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik  Konseyi (BMGK) kararlarını ihlal ettiğini anımsatarak Trump'la Güney Kore ile  Kuzey Kore konusunda iş birliği yapılması konusunda da mutabakata vardıklarını  söyledi.

HABER ÖNERİLERİ

ABD'den İran'a yeni yaptırım kararı!

Prens Selman ile aşk yaşadığı konuşulan Lindsay Lohan bombayı patlattı!

Dünya ayağa kalktı!

'Tuvalette sifonu iki kez çekti', uçuş iptal edildi

Zina kanunu ülkeyi karıştırdı! Milyonlarca kişi hapse atılabilir

Her ayrıntısı kan dondurdu! Yıllarca annesinin cesedini saklamış

Twitter Kahtani'nin hesabını askıya aldı

Nükleer savaşta 34 milyon kişi ölecek

Bir ülke daha Tayvan'la köprüleri attı

AB ile vize serbestisi süreci hız kazanacak