Japonya ile ABD arasında anlaşma sağlandı

Fransa'nın Biarritz kentinde düzenlenen G7 Zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump ile ikili görüşmelerde bulunan Japonya Başbakanı Abe Şinzo, eylülde iki ülke arasında ticaret anlaşması imzalanacağını bildirdi.

25.08.2019 Pazar 22:32
Güncellenme: 25.08.2019 22:35
AA
Kyodo ajansının haberine göre, Abe ve Trump arasındaki ikili  görüşmenin sonucunda, Japonya ile ABD arasında eylülde ticaret anlaşması  imzalanması ve Kuzey Kore ile ilişkilerde iş birliğinin önemi gibi konularda  mutabakat sağlandı.
 
Abe, iki ülke ekonomisi için de çok büyük bir artı olacağını  kaydettiği ticaret anlaşmasının parçası olarak ABD'den ilave mısır satın  alınacağını belirtti.
 
Eylül sonunda düzenlenecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu öncesinde  anlaşmanın gerçekleşmesini hedeflediklerini belirten Abe, anlaşmaya dair son  ayrıntıların da o zamana kadar tamamlanacağını kaydetti.
 
Abe ayrıca, dün Japonya ile Kore Yarımadası arasındaki Doğu Denizi'ne  iki kısa menzilli füze fırlatan Kuzey Kore'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik  Konseyi (BMGK) kararlarını ihlal ettiğini anımsatarak Trump'la Güney Kore ile  Kuzey Kore konusunda iş birliği yapılması konusunda da mutabakata vardıklarını  söyledi.

HABER ÖNERİLERİ

Fuhuş için anlaştılar, sonrası vahşet! Parçalara ayırıp...

Ukrayna'da askeri uçak düştü: 22 ölü!

Ukrayna'da askeri uçak düştü: 22 ölü!

Kanınız donacak! Eşini ve bebeğini zehirleyip ormana gömdü

İsrailli eski bakanın tarihi eser çalarken çekilen fotoğrafı ortaya çıktı

Karısını köpekle seks yapmaya zorlayıp videoya kaydetti

BAE'den ABD'ye dikkat çeken İncirlik Üssü teklifi

Trump kararını verdi! Terör örgütü olarak tanıyacak

Trump kararını verdi! Terör örgütü olarak tanıyacak

Boris Johnson açıkladı! İşte dikkat çeken 5 maddelik plan