İzmirli sürücülerden ‘fermuar’ dizilişi

Trafiğin yoğun olduğu bir noktada yangına müdahale etmek için yola çıkan itfaiye ekibine Avrupa'da kullanılan fermuar sistemiyle yol verilmesi büyük takdir topladı

08.12.2017 Cuma 02:30
Güncellenme: 07.12.2017 21:18
İzmir’de çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için Konak Tünelleri güzergahını tercih etti. Trafiğin yoğun olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çeken ekiplere tünel içindeki sürücüler özellikle Avrupa’da kullanılan ‘Fermuar sistemiyle’ yol vererek ekiplerin hıza olay yerine ulaşmasına yardımcı oldu. İzmirli sürücülerin örnek davranışının görüntüleri sosyal medya da paylaşılırken, sürücüler vatandaşların büyük takdirini kazandı.
 
Fermuar sistemi
 
‘Fermuar sistemi’, trafikte acil durumlarda kullanılan ve acil araçlar için diğer araçların yol açma tekniği olarak açılı bir şekilde yol açmaları yöntemi olarak biliniyor. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılan sistemde araçların açılı bir şekilde sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru oluşturmasıyla ortaya çıkıyor. Fermuar şekline benzeyen sistem çok pratik. Trafikte ambulanslar, itfaiyeler gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara yol açmak için kullanılıyor.

HABER ÖNERİLERİ

Masaj salonuna baskın! Genç kadınları...

Haydarpaşa Limanında ele geçirildi... Tam 10 çuval...

Siverek’te köyü çekirgeler bastı

Arkadaşlarına kızınca öyle bir şey yaptı ki...

İki küçük çobanın cesedi su kuyusunda bulundu

Otomobil refüjdeki işçilere çarptı: 3 ölü, 1 yaralı

Kocası teyzesiyle aldattı

Karısını ve aşığını öldürdü! Ağzından tek kelime çıktı…

Küçük kıza DNA testi yapıldı, iğrenç gerçek ortaya çıktı

Beni kimden çaldın anne!