İzmir-Eskişehir tren seferlerine yağış engeli

İzmir-Eskişehir tren seferleri Akhisar'daki aşırı yağışlar nedeniyle durduruldu.

12.01.2019 Cumartesi 13:29
Güncellenme: 12.01.2019 14:20
 
Manisa'nın Akhisar ilçesinde, 2 gündür devam eden  sağanak nedeniyle oluşan su baskını ve taşkınlar, kara yolu ve demir yolu  ulaşımında aksamalara sebep oldu.   Akhisar'da sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak sonucu  İzmir-İstanbul kara yolunun Kayalıoğlu Mahallesi mevkisindeki bölümü su altında  kaldı. Ekiplerin çalışması sonucu kontrollü olarak ulaşıma açılabilen kara  yolunda trafik akışı yaklaşık 3 saat durdu. İlçede yağışın yer yer tren raylarını da sular altında bırakması  nedeniyle TCDD'nin Akhisar sorumluluk bölgesindeki hatta tren seferleri geçici  olarak durduruldu. İzmir ile Eskişehir arasındaki tren seferlerinin yeniden  başlayabilmesi için hattaki su tahliye çalışmasının devam ettiği belirtildi.
 
Manisa'da Nurlupınar, Akpınar, Spil ve Kuşlubahçe mahallelerinde de su  baskınları görüldü.   Spil Mahallesi'nde derenin taşması sonucu ev ve iş yerlerini su basan  vatandaşlar kendi imkanlarıyla tahliye çalışması yürüttü.
 
Manisa Valiliği, su baskınından etkilenen 31 vatandaşı tahliye ederek  kamu misafirhanelerine yönlendirdi.
  
 Öğretmenevine yerleştirildiler
 
Spil Mahallesi sakini Çerkez Güney, gece boyu devam eden yağış  nedeniyle saat 04.00'te evini su bastığını, AFAD ekiplerinin yardımıyla  öğretmenevine yerleştiklerini belirtti. Derenin tahkim edildiği bölgede evlere gelen suyun tahliye işlemi de  devam ediyor.Bu arada, valilikten yapılan açıklamada, il genelinde yoğun yağışların  sebep olduğu su taşkınları nedeniyle Vali Ahmet Deniz'in başkanlığında kriz  merkezi oluşturulduğu belirtildi.
 
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yer yer mahsur kalan vatandaşlarımız kurtarılmış, Yunusemre ilçemiz  Spil Mahallesi'ndeki 31 vatandaşımız evlerinden tahliye edilmiş ve Manisa  Öğretmenevi ile Yunusemre Belediyesi misafirhanesinde barındırılmaları, diğer  vatandaşlarımızın güvenli evlere taşınmaları sağlanmıştır. Soma ilçemizde bir  ailenin 4 büyükbaş, 1 küçükbaş ve 35 tane kümes hayvanı telef olmuştur.  Yağışların devam etmesi nedeniyle kurumlarımızın çalışmaları devam etmektedir."
 

HABER ÖNERİLERİ

"Antalya ile İzmir hızlı trenle bağlanacak"

Hava sıcaklığı 6 dereceye kadar artacak

Poşet kullanmada dev düşüş var

Esenyurt'ta sitede el bombası ve mermiler bulundu

Ünlü sanatçı Murat Boz TEV’e 250 bin lira bağışladı!

Hatay Havaalanı sivil araç trafiğine kapatıldı

İç çamaşırlı tecavüze 24'er yıl ceza

Kürşat Yılmaz davasında flaş gelişme!

Çözülme sürüyor! 4 tutuklu daha itirafçı oldu

Yıllar sonra cinayeti itiraf etti!