İşte kadınların en çok seks istediği yaş

Seks üzerine yeni yapılan bir araştırmaya göre kadınların cinsel isteklerinin zirveye ulaşması önceden tahmin edilenden 15 yıl erken olabilir. Araştırma detayları haberimizde

21.05.2015 Perşembe 16:12
Güncellenme: 21.02.2019 17:36
GAZETEVATAN.COM

Genel kabul gören anlayışa göre kadınların cinsel güven ve tecrübelerinde zirveye ulaşması 30'lu yaşlarının ortasından 40'lı yaşlarının başına kadar sürüyor. Ancak yeni yapılan bir araştırmada, kadınlar yaşlandıkça yatak odalarında kendilerini daha güvensiz hissetmeye başladıklarını ortaya koydu.

Araştırma, menopoza yaklaşan kadınların isteğinin azaldığını, bu yüzden de bu yaş grubundaki kadınların kendilerini çekici bulmamasına neden olduğunu açığa çıkardı. Araştırmaya katılan her 4 kadından 1'i, 41 ila 45 yaş arasındaki dönemi seks için en kötü yıllar olarak işaretledi.Bir vitamin şirketinin yaptığı araştırmada kadınların üçte biri 40 yaşında menopoza girdiklerini söyledi. Araştırmayı yanıtlayan her 4 kadından 3'ü ise, menopozun ilişkileri üzerinde etkili olduğunu belirtti. Menopoza giren kadınların yarısı kendilerini çekici hissetmediklerini, her 3 kadından ikisi ise seks istemediklerini söyledi.

Öte yandan, 20'li yaşlarındaki kadınlar cinsel açıdan kendine en çok güvenen kesim olarak ön plana çıktı.

HABER ÖNERİLERİ

Koronavirüs için kritik uyarılar!

Kadınların en çok sevdiği pozisyonlar!

Kadınların en çok sevdiği pozisyonlar!

Yatakta uçuracak tüyolar

Yatakta uçuracak tüyolar

Demir eksikliğinden korunma yolları neler?

Omurga hasarlarının tedavisi için dayanıklı vida ürettiler

Omurga hasarlarının tedavisi için dayanıklı vida ürettiler

Kadınlar hangi penisleri tercih ediyor?

Kadınlar hangi penisleri tercih ediyor?