İstanbullular dikkat! O hatta metro seferleri durdu...

Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın seferlerine, ikinci etap olan Yamanevler-Sancaktepe bölümünün deneme sürüşlerinin başlaması nedeniyle ara verildi.

12.07.2018 Perşembe 11:34
Güncellenme: 12.07.2018 12:28
İstanbullular dikkat, O hatta metro seferleri durdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgilere göre, ağustos ayında hizmete alınacak metronun ikinci etabı Yamanevler-Sancaktepe bölümünün deneme seferleri için, daha önce hizmet vermeye başlayan Üsküdar-Yamanevler kısmının seferlerine ara verildi. İkinci etabın hizmet vermeye başlaması amacıyla gerekli kontrol ve testlerin yapılabilmesi için Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler, bu ay 9 gün yapılmayacak. 
 
 
OTOBÜSLER GÖREVLENDİRİLDİ
 
 
"Daha ileriye gitmek için kısa bir ara" sloganıyla gerçekleştirilecek faaliyetler kapsamında, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın Üsküdar'dan Yamanevler'e kadar olan ilk bölümde bugünden itibaren 13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz'da hizmet verilmeyecek. Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım İETT'nin ek otobüs seferleriyle sağlanacak. Bunun için de İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi.
 
7 İSTASYON DAHA EKLENECEK
 
Test sürüşlerinin ardından ağustos ayında hizmete başlayacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler'den Sancaktepe'ye kadar uzatılmış olacak. Şimdiye kadar 9 istasyonda hizmet veren hatta 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Böylece Sancaktepe'den Üsküdar'a ulaşım 27 dakikada sağlanacak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın ilk etabı, 15 Aralık 2017'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılmıştı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Bankada hesabı olanlar dikkat! 60 saniyeyi geçmeyecek

Et üreticileri de tanzim kurmak için harekete geçti!

Türkiye için güzel haber! Dünyadaki 3 ülkeden biri olacağız

Bankada parası olanlar dikkat! 15 Haziran'a kadar...

Bakanlık harekete geçti! Evi olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor

Bankalar 500 milyon lira ve üzeri kredi çeken müşterilerinden ek belge isteyecek

Birçok kişi bilmiyor ama... Aylık 1306 lira alabilirsiniz

Kimlikle seyahat ile Moldovalı turist sayısı 200 bini geçecek

100 milyon liraya mal olan Kapıköy Gümrük Kapısı hizmete açıldı

Emekliye müjde! Bugün hesaplara yatıyor