İstanbul merkezli 11 ilde kaçak nargile tütünü operasyonu

İstanbul merkezli 11 ilde düzenlenen operasyonda, 25 ton 648 kilogram nargile tütünü, 50 kilogram yaprak tütün ve 240 paket kaçak sigara ile çok sayıda nargile tütünü yapımında kullanılan araç gereç ve kimyasal madde ele geçirilirken, 56 kişi gözaltına alındı.

20.04.2019 Cumartesi 12:48
Güncellenme: 20.04.2019 12:50
AA
İstanbul merkezli 11 ilde yapılan kaçak nargile tütünü  operasyonunda, 56 kişi gözaltına alındı.  Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, yasa dışı olarak  ürettikleri nargile tütününü yurt genelinde piyasaya sürdükleri belirlenen bir  şebekeye yönelik çalışma başlattı.
 
Söz konusu soruşturma kapsamında, İstanbul, Ankara, Gaziantep,  Şanlıurfa, Muş, Tekirdağ, Adıyaman, Ağrı, Mardin, Van ve Kahramanmaraş'ta 85  adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, haklarında gözaltı kararı bulunan  70 kişiden 56'sını yakaladı.  Adreslerde yapılan aramalarda, 25 ton 648 kilogram nargile tütünü, 50  kilogram yaprak tütün ve 240 paket kaçak sigara ile çok sayıda nargile tütünü  yapımında kullanılan araç gereç ve kimyasal madde ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.
 

HABER ÖNERİLERİ

Asker kaçakları hiçbir yerde işe giremeyecek

Öğretmen, polis, doktorların askerlik düzeni değişiyor...

CNN TÜRK ve Kanal D’den açıklama

Bakan açıkladı! Doktorlar yeni sistemde nasıl askerlik yapacak?

Meteoroloji bu 5 ili tarih vererek uyardı

Suikast timine Öcalan maddesi

Dünya satın almak için sıraya girdi! Açık çek verdiler...

Yola dökülen gübre faciaya neden oldu! Metrelerce sürüklendi...

Binbaşı Sonat'ı şehit etmişti! Mağarada cesedi bulundu

Denizkurdu-2019 Tatbikatı