İstanbul'da ekmeğe zam var mı? Açıklama geldi

İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası, ekmek fiyatlarına ilişkin başka bir tarife düzenledikleri iddiasının asılsız olduğunu bildirdi.

21.11.2020 Cumartesi 21:16
Güncellenme: 21.11.2020 21:17
AA
İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odasından yapılan açıklamada, İstanbul Valiliğince gerçekleştirilen denetimlerde İstanbul'un bazı ilçelerinde fırıncı esnafının resmi olmayan tarifelere dayanarak ekmek satışı yaptığının tespit edildiği yönündeki haberlerin çeşitli medya kuruluşlarında yer aldığı aktarıldı.
 
'SÖZ KONUSU İDDİALAR GERÇEK DIŞI'
 
Bahse konu tarifelerin İstanbul Fırıncılar Odası tarafından düzenlenip fırıncı esnafına dağıtıldığının iddia edildiği belirtilen açıklamada, "Söz konusu iddia gerçek dışı olup, odamızla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." ifadesi kullanıldı.
 
Açıklamada, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin onaylamış olduğu 16 Ekim 2020 tarihli yürürlükte olan resmi fiyat tarifesi paylaşılarak, şunlar kaydedildi:
 
"Normal ekmek kilogram fiyatı 7,50 TL olarak belirlenmiş olup buna
göre 200 gram ekmek 1,50 TL, 250 gram ekmek 1,87 TL, 270 gram ekmek 2,00 TL olarak onaylanıp yürürlüğe girmiştir. Bunun dışında İstanbul Fırıncılar Odası tarafından başka bir tarife düzenlendiği ve İstanbul'da ekmek fiyatlarını manipüle ettiği iddiası tamamen asılsızdır."

HABER ÖNERİLERİ

Canlı yayında skandalı itiraf etti! İlişkimizi eşim de biliyor

Canlı yayında skandalı itiraf etti! İlişkimizi eşim de biliyor

Bağ evinde skandal! Sosyal medyada paylaştılar

Bağ evinde skandal! Sosyal medyada paylaştılar

Adalet Bakanlığı'ndan flaş HES kodu kararı! Artık zorunlu...

Son dakika... Siirt'te 5 büyüklüğünde deprem!

İBB’den flaş su açıklaması! İSKİ...

İBB’den flaş su açıklaması! İSKİ...

Eski bakanlardan Nevzat Ayaz hayatını kaybetti

Yılbaşında 4 gün sokağa çıkma yasağı... Flaş açıklama!