İsrailli kanaldan son dakika bombası! ABD, Suud ve Mısır anlaştı ve...

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma ve Kudüs'ü işgalci İsrail'in başkenti olarak tanıma kararının yankıları sürerken, dikkat çekici bir iddia İsrailli televizyon kanalından geldi. İsrailli Kanal 10 Televizyonu, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs hakkındaki skandal kararının Mısır ve Suudi Arabistan ile ortak alındığını, açıkladı.

07.12.2017 Perşembe 10:25
Güncellenme: 07.12.2017 10:32
İsrailli Kanal 10 televizyonu, "Trump'ın kararı Suud ve Mısır ile anlaşmalı. Arapların kınama açıklamaları ciddi değil!" iddiasında bulundu.
 
"TEPKİLER CİDDİ DEĞİL"
 
İsrailli Kanal 10 Televizyonu'nun Arap Dünyası Analisti Tsivika Yahzkili, "Bu adım tamamlamak için değildi, bu durum bölgesel düzeyde Suudi Arabistan, Mısır ve bölgesel güçlerle Trump arasında karar kılındı. Bu adıma yönelik tepki gösteren Arap devletlerinin tepkilerinden emin değilim, bu arada tepkiler zaten ciddi değil. Sisi'ye bakın, kınamasını okuyun… İş ciddi değil" ifadelerini kullandı.
 
KARAR, O KÜRENİN ETRAFINDA MI ALINDI?
 
ABD Başkanı Trump, Mısır'ın darbeci lideri Sisi ve Suudi Kralı Salman, Trump'ın Mayıs Ayındaki Arabistan ziyareti sırasında "Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi"nin açılışını yapmışlardı. Üç liderin ışıklı küre etrafında verdiği poz, dünya gündemine oturmuştu. 

HABER ÖNERİLERİ

Suudi Arabistan'ın Kudüs ihaneti! ABD ve İsrail ile...

Son dakika: ŞOK! Ve 'Savaş' başladı! Suudi Arabistan ile İran...

Kuzey Kore'nin ajanı yakalandı!

'Ondan önce yatağa girip gecesini...'

Son dakika... Eğitim kampına saldırı! Ülkede çatışmalar...

Kudüs kararına bir hamle daha

İngiliz diplomat otoyol kenarında ölü bulundu

Cinsel organı 90 santimetreye ulaştı!

Çin’de 10 kişiye idam cezası

Ünlü isimden 16 yaşındaki kızla cinsel ilişki skandalı