İngiltere'den Kaşıkçı açıklaması: Ne pahasına olursa olsun...

İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, "Cemal Kaşıkçı'nın katilleri ne pahasına olursa olsun ortaya çıkarılmalı ve adalet yerini bulmalıdır." çağrısı yaptı.

08.11.2018 Perşembe 22:29
Güncellenme: 08.11.2018 22:30
AA
İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Amerikan CNN  International için bir makale kaleme alarak Cemal Kaşıkçı cinayetini  değerlendirdi.
 
Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü gün ve öncesinde Suudi Arabistan'ın  planlarından şüphesi olmadığını vurgulayan Johnson, "Ayrıca, bu mide bulandırıcı  suikastın Suudi Arabistan yönetiminin en üst makamlarından geldiğinden de şüphem  yok." görüşünü paylaştı.
 
 "Cinayetin halının altına süpürülmesini tercih edenler var"
 
Johnson, Kaşıkçı cinayetinin üzerinden bir aydan fazla süre geçmiş  olmasına rağmen hala cesedin bulunmadığına ve güvenilir bir açıklama  yapılmadığına dikkati çekerek, "Beni bu konuda endişelendiren asıl şey adli  detaylar değil. Benim asıl endişem asıl konu şu; katiller ya da en azından bu  cinayetin emrini verenlerin yaptıklarının yanına kalması. Umarım yanılıyorumdur.  Bu konunun tamamen halının altına süpürülmesini açıkça tercih eden birçok güçlü  insan var. Ortadoğu'daki duruma bakıp, bu soruşturmanın mantıklı bir şekilde  sonuçlanmasına bizim gücümüzün yetmeyeceğini düşünen çok insan olacaktır."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Johnson, makalesinde, "Cemal Kaşıkçı'nın katilleri ne pahasına olursa  olsun ortaya çıkarılmalı ve adalet yerini bulmalıdır." ifadesini kullandı.
 
  
 
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Ülke şokta... Görevden alındılar!

Vahşet! 16 yaşındaki anne, 7 aylık bebeğini öldürdü

Husiler'den Suudi Arabistan'a 24 saatte ikinci hava saldırısı

"ABD İranlı bilim insanlarına tuzak kuruyor"

Ülke şokta! Ünlü iş insanı hayatını kaybetti

Kazakistan 28 yıl sonra ilk kez cumhurbaşkanını seçiyor

Trump'tan Meksika'ya gözdağı

Kısa süre yalnız kalan iki yaşındaki kız çocuğu bunu yaptı!

Amerikalıların yarısı, ABD ve İran'ın birkaç yıl içinde savaşa gireceğini düşünüyor

Suudi Arabistan'ın din adamlarını idama hazırlandığı iddiası