İmamoğlu, Saadet Partisi’nin iftarına katıldı

Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatı Grand Cevahir Otel'de iftar düzenledi

26.05.2019 Pazar 01:08
Güncellenme: 26.05.2019 01:08
Türkiye'de bulunan Suriyeliler konusuna değinen Karamollaoğlu,  "Yıllardır sıkıntı çekiyorlar. Tahminen 3,5-4 milyon insan Türkiye'ye sığındı.  Bazen, 'Biz kendi karnımızı bile doyuramazken neden Suriyelilere bu kadar iltifat  edelim' diye bazı kardeşlerimizin aklından geçebilir. Ama Allah kimseyi bunların  düştüğü duruma düşürmesin." dedi.Libya, Yemen, Afganistan, Myanmar, Filistin ve Keşmir'e dönüp  baktıklarında içlerinin kan ağladığını ifade eden Karamollaoğlu, özellikle  İsrail'in her ramazan arifesinde Filistin'e acımasızca saldırılar yapmaktan geri  durmadığını dile getirdi.
 
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet  Gökçınar ise birlik ve kardeşlik çağrısı yaparak, görüşler farklı olsa da  kutuplaşma ve ayrılıkların yaşanmaması dileğinde bulundu.
 
CHP adayı İmamoğlu da katıldı
 
İftara katılan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem  İmamoğlu, 23 Haziran'da yapılacak seçimlerin İstanbul'a ve Türkiye'ye hayırlı  olmasını diledi.İmamoğlu, ayrıca vatandaşların Kadir Gecesi ve Ramazan bayramını da  tebrik ederken tatil sonrası herkesin İstanbul'a dönerek vatandaşlık  sorumluluğunu yerine getirmesi temennisinde bulundu.
İftar programında AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binalı Yıldırım'ın gönderdiği telgraf da okundu. Yıldırım'ın okunan mesajı,  davetlilerden alkış aldı. İftara, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Şişli  Belediye Başkanı Muammer Keskin ve davetliler katıldı.

HABER ÖNERİLERİ

Reform paketleri Meclis gündeminde

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den flaş S-400 açıklaması

İstanbul Valiliği: Devir teslim töreni yarın

Montaj tartışmaları sonrası yeni görüntüler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyaset anlayışımızda millete küsmek yoktur!

Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu

Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı

MHP Lideri Bahçeli: CHP'nin İstanbul adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır

Bakan Koca: Garanti altına aldık

İstanbul için resmi olmayan sonuçlar açıklandı