İki ilimizde daha petrol bulundu! | GAZETE VATAN

İki ilimizde daha petrol bulundu!

Geçtiğimiz hafta Batman'ın Sason ilçesinde ilk kez açılan kuyudan kaliteli petrol bulunmasının ardından bu kez güzel haber Mardin ve Şırnak`tan geldi.

16.05.2018 Çarşamba 10:11
Güncellenme: 16.05.2018 10:11
Geçtiğimiz hafta Batman'ın Sason ilçesinde ilk kez açılan kuyudan kaliteli petrol bulunmasının ardından bu kez Mardin ve Şırnak'ta petrol bulundu.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 
Buna göre, Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ, Mardin ve Şırnak illerinde ruhsat sahibi olduğu bir arama sahasında keşfettiği ham petrol için 4 ayrı paftada işletme ruhsatı almak için başvurdu.
 
Söz konusu ruhsat için şirket, 2 Mayıs 2018 Çarşamba ve bunu tamamlayan 7 Mayıs 2018 Pazartesi tarihli dilekçelerle başvurusunu iletti.
 
BATMAN SASON'DA DA BULUNMUŞTU
 
Geçtiğimiz hafta da Batman'ın Sason ilçesine bağlı Heybeli köyü yakınında iki ay önce ilk kez çalışma başlatan TP Batman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 'Herent-2' adı verilen kuyuda petrole rastlamıştı.
 
TP'nin sahası olarak bilinen ve TPIC'in sondaj çalışmalarını üstlendiği kuyuda, yaklaşık 1300 metre derinlikte kaliteli petrol tabakasına rastlandığı açıklanmıştı.

HABER ÖNERİLERİ

İhracatta yeni rota 2,8 trilyon dolarlık pazar

TOBB ve TÜSİAD'dan ortak açıklama

"Azerbaycan, Türkiye ekonomisinin geleceğinden emin"

Türkiye ve Çin’i alıp dolardan vazgeçeriz

Bomba açıklama! Türkiye'ye 51,3 milyar dolar...

BDDK'dan bankaların elini rahatlatan karar

IMF'den Trump'a tokat gibi Türkiye yanıtı!

Cari açığın yarısını tek başımıza kapatırız

Sarımsak, baharat ve bağırsak fiyatlarına yüzde 10 indirim geldi

Bakan'dan flaş açıklama! Bin liranın altında...