IKBY Başbakanı Barzani'den Ankara ziyareti açıklaması

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Ankara'daki resmi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduğunu belirterek, ziyaretinin Ankara-Erbil ilişkileri açısından yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

10.07.2018 Salı 18:39
Güncellenme: 10.07.2018 18:39
AA
Barzani, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile Lahey kentinde bir araya geldikten sonra, gazetecilere dünkü Ankara ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu.      
 
Başkan Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için dün Ankara'da bulunduğunu hatırlatan Barzani, "Türkiye ziyaretimde Erdoğan ile görüşme fırsatım oldu. Geçen yıl meydana gelen olaylardan (gayri meşru referandum çıkışı) sonra, Türkiye'ye ilk resmi ziyaretimi gerçekleştirdim." dedi.      
 
Ziyaretinin anlamının önemine değinen Barzani, "Ziyaretimiz, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler açısından yeni bir başlangıç niteliğindedir." değerlendirmesinde bulundu.      
 
Hollanda Başbakanı Rutte ile de çok olumlu bir toplantı gerçekleştirdiklerini dile getiren Barzani, başta ekonomi olmak üzere her konuda ilişkilerin gelişmesine vurgu yaptıklarını kaydetti.      
 
Barzani, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için Ankara'ya gelmişti.      

HABER ÖNERİLERİ

CHP'den kurultay açıklaması

İYİ Parti'de istifalar peş peşe geldi

Muharrem İnce'ye en yakın isim açıkladı! 'Bu sabah itibarıyla...'

CHP’de herkesin koltuk hesabı var

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte yeni görevleri...

Meclis'e bir parti daha girdi!

'Kim o iki ayyaş?'

CHP'de kurultay hareketliliği! Son imza sayısı...

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Erdoğan’ın özel kol saati