HES kodu ile ilgili yeni düzenleme ekmek kapıları oldu

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, kamu kurumlarına HES kodu ile girilmesinin zorunlu olmasının ardından, bazı esnaf vitrinlerine 'HES kodu verilir' yazılı ilanlar astı. Esnaf, günde 50-60 kişiye 1 lira karşılığı HES kodu aldıklarını söyledi.

25.09.2020 Cuma 18:10
Güncellenme: 25.09.2020 18:11
DHA
Cumhuriyet Mahallesi’nde PTT ve bankaların bulunduğu Hakkı Demirel Caddesi üzerindeki bazı esnaf, 15 Eylül itibariyle HES kodu zorunluluğu getirilmesinin ardından kod alamayanlara 1 lira karşılığı yardım etmeye başladı. Camlarına 'HES kodu verilir' yazılı kağıtlar asan esnaf, kendilerine başvuran kişilere 1 TL karşılığı yardım etmeye başladı.
 
GÜNDE 50-60 HES KODU VERİYORUZ'
 
Günde 50-60 kişiye HES kodu aldıklarını belirten market işletmecisi Ramazan Göğebakan, "Kamu kurumlarının bulunduğu bölgede esnafız. HES kodu zorunluluğu getirilmesi ile vatandaşlardan talep oluştu. Biz de bu talebe cevap vermek amacıyla 1 TL ücret ile HES kodu hizmeti vermeye başladık. E-Devlet ve kısa mesaj üzerinden HES kodu alarak vatandaşlarımızın işlerini görüyoruz. Bize de bu uygulama yeni bir ekmek kapısı oldu. En kötü günde 50-60 kişiye HES kodu veriyoruz" dedi.

HABER ÖNERİLERİ

Gündüz vakti basıldılar! İki kadın bir erkek...

Süt sağan kadın feci şekilde can verdi!

Belediye ve cami hoparlörlerinden ölümleri duyurmak yasaklandı

Doktorların aşkı bitince davalar başladı!

Yüzüne tüküren kadını iterek otobüsten attı

Bakanlık sahte içki bilançosunu açıkladı!

İğrenç olay! Öz anne istismara sessiz kaldı!

Melek Aslan cinayetinin altından dram çıktı!

Kocasını vurdurtup kadınla birlikte olmuştu! Cinayetle ilgili flaş detaylar!

Yakınları fenalık geçirdi! Baba kız 8 saat arayla hayatını kaybetti