HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: Oylarımızı İmamoğlu'na vereceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerine ilişkin, "Bugün AKP-MHP bloğunun karşısında Ekrem İmamoğlu vardır. O yüzden de gideceğiz oylarımızı İmamoğlu'na vereceğiz" dedi.

16.06.2019 Pazar 22:50
Güncellenme: 16.06.2019 22:53
AA
Samatya Kent Kültür Merkezi'nde avukatlarla bir araya gelen  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, daha sonra işten çıkarıldığı gerekçesiyle Zeytinburnu Belediyesi önünde pankart  açıp eylem yapan Kenan Gündoğdu'ya destek ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretinin ardından Pendik'teki Bitlisliler Derneği'ne geçen  Temelli, HDP Pendik İlçe Örgütü tarafından dernekte organize edilen toplantıda  partililere hitap etti.
 
 Seçimlere değinen Temelli, şunları söyledi: "31 Mart seçim sonuçlarında ortaya çok büyük adaletsizlikler  çıkmıştır. İstanbul'u bizim kazanma olasılığımız yoktu. Biz de 31 Mart'ta dedik  ki 'Tek başımıza kazanacağımız yerleri kazanacağız ama tek başımıza iktidar  olamayacağımız yerleri de demokrasi güçlerinin kazanması için var gücümüzle  çalışıp, demokrasi güçlerine kazandıracağız.' Neye karşı AKP- MHP bloğuna karşı.  Bunu kim başardı? Siz başardınız. HDP başardı, Kürt halkı, emekçiler, kadınlar,  gençler başardı. 23 Haziran'da da başaracağız. Çünkü bu, demokrasi  mücadelesidir."
 
"Bize 'Neden onu destekliyorsunuz?' diyorlar" ifadesini kullanan  Temelli, "Mesele birisini desteklemek değil. Mesele siyaseti birlikte eylemek.  AKP-MHP bloğunun adayına karşı demokrasi mücadelesini yükseltmek. Bugün AKP-MHP  bloğunun karşısında Ekrem İmamoğlu vardır. O yüzden de gideceğiz oylarımızı  İmamoğlu'na vereceğiz. Oylarımızı emanet olsun diye 3-5 sandalye masa için ya da  çıkarlar için vermeyeceğiz. Oylarımızı Türkiye halklarının, çocuklarımızın  geleceği için vereceğiz. İnanıyoruz ki 31 Mart'da olduğu gibi 23 Haziran'da da  biz kazanacağız." diye konuştu.Temelli, bir soru üzerine, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın  tahliye edilebileceği iddiasına ilişkin, "Böyle bir olasılığın düşük olduğunu  biliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
  
 
 
 
 
 
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Elektronik harp, muhabere, silah, mühimmat, füze projeleri karara bağlandı!

Son anket sonuçları yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan...

CHP'li İnce: Ankara'ya gidiyorum, perşembe açıklama yapacağım

AK Parti'den flaş anket ve erken seçim açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Çelik: AB, Yunan tiyatrosuna izin vermemelidir

Muharrem İnce, yarın basın toplantısı düzenleyecek

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni ekibi belli oldu

Muş Belediye Başkanı Asya corona virüse yakalandı

CHP’li eski belediye başkanı hayatını kaybetti

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: "Yola çıktığımız hiçbir grubu ve insanı yolda bırakmadık"