Hawaii'de panik! Balistik füze saldırısı...

ABD'nin Hawaii eyaletinde bölge halkına 'acil' koduyla bildirilen balistik füze alarmı büyük paniğe sebep oldu. Yaklaşık 40 dakika sonra uyarı mesajının yanlışlıkla atıldığı anlaşıldı. Resmi makamlar da Hawaii'ye karşı bir füze tehdidi olmadığını, uyarının bir hata sonucu gönderildiğini açıkladı.

13.01.2018 Cumartesi 22:33
Güncellenme: 13.01.2018 22:42
İHA
ABD'nin Hawaii eyaletinde yayın yapan televizyonlarda balistik füze saldırısı mesajı 'acil' olarak verildi. Bir tatbikat çalışması olan yayın, yanlışlıkla gerçek gibi yayınlandı.
 
Bölge halkı 38 dakika boyunca saldırının gerçek olduğunu zannederek panikledi. Alarm skandalı sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar kısa sürede olayla ilgili çok sayıda paylaşım yaptı.
 
RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
 
Hawaii Acil Durum Yönetim Ajansı Sözcüsü Richard Rapoza, vatandaşların balistik füze saldırısı için telefonlarına mesajla uyarı geldiklerinin iddia etmesinin ardından "balistik füze tehdidinin" söz konusu olmadığını açıkladı.
 
ABD Ordusu Pasifik Komutanlığı da, Hawaii'ye karşı bir füze tehdidi olmadığını, uyarının bir hata sonucu gönderildiğini belirtti.

HABER ÖNERİLERİ

Arap ülkesi Afrin operasyonundan rahatsız oldu!

Son dakika... İran savaş uçaklarından uyarı!

'ABD pervasızca kafa tutuyor!'

Rusya'dan ABD'ye bir tepki daha

Lavrov: ABD’nin Suriye’deki tek taraflı eylemleri Türkiye’yi kızdırdı

Kendi ailelerini kaçırıyorlar

Filipinler'de Mayon Yanardağı patladı

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Zeytin Dalı Harekatı açıklaması

Dünya basınında Zeytin Dalı Harekâtı

Son dakika... 'Rusya bize ihanet etti!'