Hawaii'de panik! Balistik füze saldırısı...

ABD'nin Hawaii eyaletinde bölge halkına 'acil' koduyla bildirilen balistik füze alarmı büyük paniğe sebep oldu. Yaklaşık 40 dakika sonra uyarı mesajının yanlışlıkla atıldığı anlaşıldı. Resmi makamlar da Hawaii'ye karşı bir füze tehdidi olmadığını, uyarının bir hata sonucu gönderildiğini açıkladı.

13.01.2018 Cumartesi 22:33
Güncellenme: 13.01.2018 22:42
İHA
ABD'nin Hawaii eyaletinde yayın yapan televizyonlarda balistik füze saldırısı mesajı 'acil' olarak verildi. Bir tatbikat çalışması olan yayın, yanlışlıkla gerçek gibi yayınlandı.
 
Bölge halkı 38 dakika boyunca saldırının gerçek olduğunu zannederek panikledi. Alarm skandalı sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar kısa sürede olayla ilgili çok sayıda paylaşım yaptı.
 
RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
 
Hawaii Acil Durum Yönetim Ajansı Sözcüsü Richard Rapoza, vatandaşların balistik füze saldırısı için telefonlarına mesajla uyarı geldiklerinin iddia etmesinin ardından "balistik füze tehdidinin" söz konusu olmadığını açıkladı.
 
ABD Ordusu Pasifik Komutanlığı da, Hawaii'ye karşı bir füze tehdidi olmadığını, uyarının bir hata sonucu gönderildiğini belirtti.

HABER ÖNERİLERİ

Genç kızlarla böyle basıldılar!

Hollanda ve Avusturya'ya Almanya da katıldı

Ermenistan'da istifa sonrası kutlama var!

Rusya ve Çin'den ortak İran kararı

Suudi Arabistan vurdu! Çok sayıda can kaybı var

Çipras'tan Türkiye açıklaması

Fransa'dan kritik Suriye açıklaması

Balıkçı ağlarının üzerinde cinsel ilişkiye giren çift...

7 ay sonra ilk kez! "Herkes hedef"

Ermenistan Devlet Başkanı: Ülkedeki durum tehlikeli çizgiye ulaştı