Hawaii'de panik! Balistik füze saldırısı...

ABD'nin Hawaii eyaletinde bölge halkına 'acil' koduyla bildirilen balistik füze alarmı büyük paniğe sebep oldu. Yaklaşık 40 dakika sonra uyarı mesajının yanlışlıkla atıldığı anlaşıldı. Resmi makamlar da Hawaii'ye karşı bir füze tehdidi olmadığını, uyarının bir hata sonucu gönderildiğini açıkladı.

13.01.2018 Cumartesi 22:33
Güncellenme: 13.01.2018 22:42
İHA
ABD'nin Hawaii eyaletinde yayın yapan televizyonlarda balistik füze saldırısı mesajı 'acil' olarak verildi. Bir tatbikat çalışması olan yayın, yanlışlıkla gerçek gibi yayınlandı.
 
Bölge halkı 38 dakika boyunca saldırının gerçek olduğunu zannederek panikledi. Alarm skandalı sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar kısa sürede olayla ilgili çok sayıda paylaşım yaptı.
 
RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
 
Hawaii Acil Durum Yönetim Ajansı Sözcüsü Richard Rapoza, vatandaşların balistik füze saldırısı için telefonlarına mesajla uyarı geldiklerinin iddia etmesinin ardından "balistik füze tehdidinin" söz konusu olmadığını açıkladı.
 
ABD Ordusu Pasifik Komutanlığı da, Hawaii'ye karşı bir füze tehdidi olmadığını, uyarının bir hata sonucu gönderildiğini belirtti.

HABER ÖNERİLERİ

ABD'den terör örgütü PKK açıklaması: Para toplanıyor, engel olunmalı

Bomba iddia! Halep'in kontrolü Türkiye'ye geçecek

Fenomen olmak için okulu bıraktı!

ABD'li komutan duyurdu: Yakında başlayacak

İran’da devlet kadınlar karşısında pes etti

Estetik durmuyor diye cinsel organını aldırdı

Yeni denizaltı rıhtıma sığmadı

Trump'tan AB'nin Google'a verdiği cezaya eleştiri

Sapık çift şoke etti! Trafik sıkışınca...

Trump'tan Putin'e sürpriz davet