HAVAİST, Otogar-İstanbul Havalimanı seferlerine yarın başlıyor

İstanbul Havalimanında yolcuların ulaşım hizmetini sağlayan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş bünyesindeki HAVAİST, 29 Ekim itibariyle 4 hat olarak başlattığı seferlerine, yarın 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-İstanbul Havalimanı hattını ekliyor.

07.11.2018 Çarşamba 13:49
Güncellenme: 07.11.2018 13:53
DHA
29 Ekimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan İstanbul Havalimanında yolcuların şehir içi ulaşımının sağlayan HAVAİST ilk etapta kentin 4 noktasında İstanbul Havalimanından seferlerine başlamıştı. Açılıştan bu yana HAVAİST, TÜYAP-Beylikdüzü, Taksim, Yenikapı, Kozyatağı Metro seferleriyle İstanbul Havalimanına yolcu taşımaya devam ediyor.
 
Mevcut 4 hatta 20 otobüsle yolcu taşıyan HAVAİST, yarın itibariyle 5. güzergah olarak 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı seferlerine başlayacak. 45 kmlik yeni güzergahta üç araç görev yapacak. Bu hattı kullanan yolcular iki aylık dönemde yüzde 50 indirimli olarak 8 TL ücret ödeyecekler. Devreye giren yeni güzergah ile beraber HAVAİST, 31 Aralık tarihine kadar 25  otobüsle haftada 50 sefer gerçekleştirecek. 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle firma 18 hatta 150 otobüs ile  taşımacılık hizmeti sunacak.
 
 
HAVAİST'İ İLK KEZ KULLANDILAR 
 
İstanbul Havalimanından otobüslerle kent içine ulaşımlarını sağlayan yolculardan   Ayşegül Çeşitçioğlu, Antalyadan geliyorum. Havalimanımız memleketimize hayırlı olsun, ülkemizde çok güzel şeyler oluyor. Dış ülkelerin kıskanacağı güzellikte olmuş burası. Havalimanından ayrılmak için HAVAİSTi kullanacağım. İlk kez kullanuyorum buradan Taksime gideceğim dedi. Yolculardan Ümmüşen Tat ise Antalyadan geldim. Aktarma  yaparak Eyüpe gideceğim. HAVAİSTi de ilk kez kullanmış olacağım diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan imar barışı ile ilgili flaş açıklama!

Devletten gençlere 20 bin TL'lik katkı

Bir işçi için 152 TL teşvik

Bakan Pekcan'dan faiz müjdesi!

Konuta ‘İmar Barışı’ dopingi

Bakan Varank açıkladı! 24 bin TL alacaklar

Türkiye Karadeniz'de kaynak tespit etti

Petrolde hızlı düşüş sürüyor

Pilotların maaşı 60 bin TL'yi buluyor! Nasıl pilot olunur

Hükümetten dev teşvik