Hastasına tecavüz eden kadın doğumcuya 8 yıl

İzmir’de kadın doğumcu Op. Dr. A.S.Ö., muayenehanesinde kadın hastası D.G. ile rızası olmadan cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla yargılandığı davada, 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

08.12.2015 Salı 02:30
Güncellenme: 07.12.2015 21:47
İzmir’de 14 Nisan 2010’da Op. Dr. A.S.Ö.’nün muayenehanesine gelen D.G., iki yıldır tedavi gördüğünü, en son yumurtalıklarındaki kist nedeniyle ameliyat olduğunu, kontrol için annesi ile A.S.Ö.’nün muayenehanesine gittiğini, söyledi. Doktorun kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla polise giden D.G. ifadesinde, “Ameliyatın ardından bir hafta sonra kontrole çağırdı. Annem ile birlikte muayenehanesine gittim. Beni tek başıma içeri aldı. Elbiselerimin alt kısmını çıkartırıp, muayene masasına oturttu. Önce ultrasonla, ardından parmağı ile kontrol etmeye başladı. Bu durumu garipsedim. Kendisine ’Neden böyle yapıyorsun?’ diye sorduğumda, bana kitleyi patlatmak istediğini söyledi. Ardından da ’Kuruluk var’ deyip, krem sürdü. Daha sonra ’Bu normal değil, sende problem var. İlişkiye girmen lazım’ deyip, zorla ilişkiye girdi. Bağırmamam için de ağzımı kapatıp, ’Bağırırsan yumurtalıklarından birini alırım, asla çocuk sahibi olamasın’ diye tehdit etti. Şikayetçiyim” dedi.
 
Emniyet’teki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Dr. A.S.Ö. ise olayı soruşturan Cumhuriyet savcısının odasında avukatı ile birlikte verdiği ifadesinde, “Üç adet kist tespit ettim. O gün de kontrol amaçlı geldi. Emniyette ifade verirken yanımda eşim de vardı, onun duymasını istemediğim için ilişkiye girdiğimi söylemedim. Cinsel ilişki bir anlık aramızda oluşan elektriklenme sonucu meydana geldi. Kendi isteğiyle ilişkiye girdik” dedi.
 
Cinsel saldırı ve alıkoyma
 
Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Cevdet Aydemir, sanıktan alınan kan örneği ile mağdurdan alınan sıvı örneğinin DNA karşılaştırmalarının tuttuğunu belirterek, ifadeler ve eldeki delillere göre Dr. A.S.Ö. hakkında ’cinsel saldırı, cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açtı.
 
Savcı beraat istedi ama...
 
Mahkeme başkanı, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda, mağdur D.G.’de, olaydan kaynaklanmış ruh salığını bozacak mahiyet ve derecede olan travma sonrası stres bozukluğu denilen psikiyatrik bozukluğun tespit edildiğini belirtti. Cumhuriyet savcısı ise mütalaasında, sanığın her iki suçtan beraatini istedi. Karar için kısa bir ara veren mahkeme heyeti, Cumhuriyet savcısının mütalaasının aksine sanık A.S.Ö.’yü, ’cinsel saldırı’ suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı, ’cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’tan beraat verip, davayı bitirdi.

HABER ÖNERİLERİ

Aydın'da otomobil deveye çarptı: 2 yaralı

Bayrampaşa'daki lüks sitede korkunç olay

Köylüler isyan etti! Akşam saatlerinde...

Anzakları taşıyan yolcu otobüsü yandı

Karısını ve aşığını öldürdü! Ağzından tek kelime çıktı…

İstanbullulara uyarı! 10 gün raylara yaklaşmayın

Adana'da termometreler 39 dereceyi gösterdi

Kocası teyzesiyle aldattı

Tacizciye meydan dayağı!

İğrenç! Ağzını kapattılar, üzerine şampuan döküp tam 4 kez...