Hangi cumhurbaşkanı adayı nerede oy kullanacak? | GAZETE VATAN

Hangi cumhurbaşkanı adayı nerede oy kullanacak?

Cumhurbaşkanı adaylarının oylarını nerede kullanacakları belli oldu. Erdoğan, Akşener ve Perinçek İstanbul'da, Karamollaoğlu Ankara'da, Muharrem İnce ise Yalova'da oy kullanacak. Tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ise cezaevinde oy kullanacak.

12.06.2018 Salı 16:56
Güncellenme: 12.06.2018 17:02
Cumhurbaşkanı adaylarının oylarını nerede kullanacakları belli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan her sene olduğu gibi İstanbul'da oy kullanacak. Erdoğan'ın daha sonra Ankara'ya gitmesi bekleniyor. Erdoğan, seçim sonuçlarını AK Parti Genel Merkezi'nden takip edecek.
 
İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de İstanbul'da oy kullanacak. Akşener, oy kullanma işleminin ardından Ankara'ya gidecek ve partisinin Genel Merkezi'nde partililerle birlikte seçim sonuçlarını izleyecek.
 
 
Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek de İstanbul'da oy kullanacak liderler arasında. Perinçek seçim sonuçlarını İstanbul'da takip edecek.
 
Ankara'da oy kullanacak tek cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu olacak. Karamollaoğlu partisinin genel merkezinden süreci takip edecek.
 
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise memleketi Yalova'da oy kullanacak. İnce, aday olurken parti rozetini çıkarmıştı. İnce'nin CHP Genel Merkezi'ne gitmesi beklenmiyor.
 
HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş oyunu tutuklu bulunduğu Edirne Kapalı Cezaevi'nde kullanacak.  (Habertürk)

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

MHP yerel seçimde ittifak kararını verdi

Erdoğan'dan Kuveyt mesajı: Türkiye hazır

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

CHP'li muhalifler toplandı: Tüzük kurultayı kararı...

Cumhurbaşkanlığı: Ekonomik darbe girişimini de savuşturuyoruz

İYİ Parti'nin yeni Başkanlık Divanı belirlendi

Bahçeli: Yaşananlar utanç verici